statystyki

Aport wnoszony do spółki niekiedy sprawia problemy

autor: Michał Koralewski16.06.2015, 10:37; Aktualizacja: 16.06.2015, 10:44
Jeżeli zawiązywana jest spółka jawna, wkładem zaś jest nieruchomość (prawo własności, prawo użytkowania wieczystego albo inne prawo rzeczowe na nieruchomości), to konieczne jest zawarcie umowy przenoszącej aport w formie aktu notarialnego.

Jeżeli zawiązywana jest spółka jawna, wkładem zaś jest nieruchomość (prawo własności, prawo użytkowania wieczystego albo inne prawo rzeczowe na nieruchomości), to konieczne jest zawarcie umowy przenoszącej aport w formie aktu notarialnego.źródło: ShutterStock

Wkład niepieniężny do spółki prawa handlowego (czyli aport) jest często kwestią problematyczną. Prawo handlowe stawia bowiem wiele warunków i ograniczeń w zakresie przedmiotu takiego wkładu.

Należy je poznać przed przystąpieniem do organizowania spółki prawa handlowego. Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy do tej pory prowadzili działalność gospodarczą jako osoby fizyczne, a zamierzają po raz pierwszy powołać spółkę prawa handlowego, nierzadko mają wątpliwości: co może być aportem, jak należy go prawidłowo opisać, jak wyceniać, rozliczać, jak postąpić w przypadku, gdy wniesiony przedmiot okazał się wadliwy itp. Poniżej przedstawimy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wnoszenia wkładów niepieniężnych.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane