statystyki

Aport wnoszony do spółki niekiedy sprawia problemy

autor: Michał Koralewski16.06.2015, 10:37; Aktualizacja: 16.06.2015, 10:44
Jeżeli zawiązywana jest spółka jawna, wkładem zaś jest nieruchomość (prawo własności, prawo użytkowania wieczystego albo inne prawo rzeczowe na nieruchomości), to konieczne jest zawarcie umowy przenoszącej aport w formie aktu notarialnego.

Jeżeli zawiązywana jest spółka jawna, wkładem zaś jest nieruchomość (prawo własności, prawo użytkowania wieczystego albo inne prawo rzeczowe na nieruchomości), to konieczne jest zawarcie umowy przenoszącej aport w formie aktu notarialnego.źródło: ShutterStock

Wkład niepieniężny do spółki prawa handlowego (czyli aport) jest często kwestią problematyczną. Prawo handlowe stawia bowiem wiele warunków i ograniczeń w zakresie przedmiotu takiego wkładu.

Należy je poznać przed przystąpieniem do organizowania spółki prawa handlowego. Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy do tej pory prowadzili działalność gospodarczą jako osoby fizyczne, a zamierzają po raz pierwszy powołać spółkę prawa handlowego, nierzadko mają wątpliwości: co może być aportem, jak należy go prawidłowo opisać, jak wyceniać, rozliczać, jak postąpić w przypadku, gdy wniesiony przedmiot okazał się wadliwy itp. Poniżej przedstawimy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wnoszenia wkładów niepieniężnych.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane