statystyki

Prawo dla przedsiębiorców niedojrzałe i nic nie zmieni

autor: Patryk Słowik11.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 11.03.2015, 09:04

Sztandarowy projekt Ministerstwa Gospodarki nie identyfikuje problemów polskiego biznesu oraz nie zawiera konkretnych rozwiązań mogących zmienić złą sytuację. Tak uważa Rada Legislacyjna przy premierze.

Zgodnie z grudniowymi deklaracjami ministra Janusza Piechocińskiego prawo działalności gospodarczej – ustawa mająca zastąpić tę o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 672 ze zm.) – powinno być teraz ostatecznie doprecyzowane, aby w przyszłym tygodniu trafić do Sejmu. Wiadomo już jednak, że nie ma na to szans. Sukcesem resortu gospodarki będzie, jeśli projekt trafi do laski marszałkowskiej przed wakacjami. To wszystko spowodowane jest zmasowaną krytyką ze strony wielu instytucji. Teraz liczne zastrzeżenia przedstawiła Rada Legislacyjna przy prezesie Rady Ministrów. Kwestionuje dokument od preambuły, przez definicję działalności gospodarczej czy zasady jej wykonywania, po przepisy przejściowe.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane