TTIP to nie porozumienie o wolnym handlu. To tajna umowa przeciw demokracji

autor: Timothy Clapham06.03.2015, 14:00; Aktualizacja: 07.03.2016, 10:15
Trzeba pamiętać, że TTIP i NAFTA mają mało wspólnego z zagwarantowaniem wolnego przepływu towarów i usług, chodzi raczej o ugruntowanie opartych na konkretnej ideologii zasad ekonomicznych dotyczących produkcji, własności i praw inwestorów.

Trzeba pamiętać, że TTIP i NAFTA mają mało wspólnego z zagwarantowaniem wolnego przepływu towarów i usług, chodzi raczej o ugruntowanie opartych na konkretnej ideologii zasad ekonomicznych dotyczących produkcji, własności i praw inwestorów.źródło: ShutterStock

Czy Komisja Europejska ma skłonności samobójcze? Najwyraźniej tak, bo tylko w ten sposób można wytłumaczyć jej obsesję na punkcie podpisania z Ameryką Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

 • mlody(2016-10-31 16:23) Zgłoś naruszenie 00

  nareszcie bedzie do kupienia super auta z U.S.A. za grosze.

  Odpowiedz
 • OLO (2016-07-29 13:34) Zgłoś naruszenie 00

  Monsanto sprzedane. Bayer kupił za ponad 60mld USD.

  Odpowiedz
 • Lady Svelge(2016-05-23 18:20) Zgłoś naruszenie 00

  Cargill już położył nasze cukrownictwo

  Odpowiedz
 • Mordellus(2016-04-26 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  Co za ciemnota, tak, Unią rządzą idioci lub sprzedajni politycy, Amerykanie to diabły chodzące które chcą nam zgotować piekło i to wszystko w Gazecie. Co za absurd. Nic dziwnego że PiS tryumfuje. Chorobliwe, nieracjonalne krytykowanie Unii we wszystkich mediach doprowadzą w końcu do katastrofy. Przeciętny Polak pomimo ewidentnych korzyści wynikających z członkowstwa w UE ma negatywny stosunek do niej. To efekty głupio pojętego dziennikarstwa. To takie cool psioczyć na Brukselę i mamy tego efekty. Czy naprawdę średnio inteligentny człowiek może na serio sądzić, że politycy unijni podpiszą niekorzystne umowy? Bo co, bo dostali łapówki? A gdzie byłaby Polska bez Unii? Tuż obok Białorusi, i nie chodzi tu tylko o dotacje, ale też o praworządność, transfer techologii, standardów demokracji, wymianę towarów i usług itd. Mam nadzieję, że nie dojdzie poraz kolejny do katastrofy spowodowaniej przez niedoinformowanie i zmanipulowane masy. Gazeta powinna się również uderzyć w piersi. Najwyższy czas.

  Odpowiedz
 • piotr(2016-04-20 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  W jednej ręce trzymamy opuszczone spodnie wystawiając tyłek do ...uchania ,w drugiej trzymamy wizę.

  Odpowiedz
 • autor(2016-03-12 18:09) Zgłoś naruszenie 00

  Czytałem! Dziękuje za Pana czas. Dawniej królowie nami rządzili przymusem, klechą (do wiary i Boga nic nie mam) i siłą. Potem my łupiliśmy tzw kraje kolonialne. Nawet jeśli wolność jest to nie jest taka prosta. Teraz zatrudniam pracownika - swojego reprezentanta - w rządzie a on traktuje mnie jak podwładnego. To bardzo dziwne że na to pozwalamy. Wk.....ni już jesteśmy. Niech będą Bogu dzięki za internet. Trzeba się interesować, rozmawiać, trzymać rękę na pulsie i organizować. Najwyraźniej poziom świadomości tzw. przeciętnego obywatela jest jeszcze zbyt niski. Dobrze że są tak odważni ludzie jak Pan Paweł. Pozdrowienia dla wszystkich którzy mają odwagę robić coś na miarę swoich możliwości. To taki nasz europejski Dżihad (święta wojna, z arabskiego – wysiłek) i choć o sile całości decyduje najsłabsze ogniwo to istnieje jeszcze coś takiego jak efekt setnej małpy.

  Odpowiedz
 • Dżejms(2016-03-09 13:07) Zgłoś naruszenie 163

  Mamy tylko jedyną możliwość ucieczki przed samobójczą umową TTiP - WYJŚĆ Z UNII ! I choć byłem wielkim zwolennikiem wejscia do tejże Unii teraz wołam. Nie, KRZYCZĘ! UCIEEEKAAAĆ !

  Odpowiedz
 • x(2016-03-07 21:02) Zgłoś naruszenie 110

  Tum su.ki.ns.yn.om z KE chyba ktoś płaci za tę sprzedajność

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • magda(2016-03-07 11:24) Zgłoś naruszenie 201

  Ludzie, musimy się masowo sprzeciwiać takim szkodliwym "umowom" , bo zrobią z nami co chcą. Nie liczcie na polityków, sami musimy zadbac o swoje dobro i przyszłość.

  Odpowiedz
 • Trotzky(2016-03-07 01:41) Zgłoś naruszenie 130

  I CO Z TEGO?! Popatrzymy, posłuchamy, a i tak "zagłosują" za nas inni w odległej stolicy europejskiej, nasi legalni przedstawiciele!

  Odpowiedz
 • ax(2016-03-06 19:46) Zgłoś naruszenie 293

  No i dlatego wybory w USA powinien wygrać Trump, który jest zarówno przeciwko NAFTA, jak i TTIP. Dziwi mnie natomiast, że TTIP popiera minister Morawiecki, co stawia pod znakiem zapytania szczerość jego planu odbudowy polskiej gospodarki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pszczoła (2016-02-29 15:03) Zgłoś naruszenie 252

  TTIP to zagłada dla finansów a to z kolei prowadzi do wojny amen

  Odpowiedz
 • DUDA szczepionki podpisał (2016-02-08 10:18) Zgłoś naruszenie 564

  Podobno PIS już przebiera nogami i uważa TTIP za super umowę jeżeli to prawda to porażka jakich mało. Mam nadzieję, że PIS nie będzie patrzył ślepo w USA bo kiepsko skończymy.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jin(2015-09-30 21:44) Zgłoś naruszenie 546

  Wyglada na to ze ameryka upodabnia sie do naszego,, wielkiego przyjaciela'' ZSRR ktore doilo w imie tej przyjazni mniejsze panstwa.

  Odpowiedz
 • rich(2015-04-21 12:15) Zgłoś naruszenie 213

  Demokratycznie przeglosowaliscie wstapienie do Unii - moze teraz zrozumiecie czemu sluzy ta demokracja - elity
  polskie zostaly wymordowane ,lud dostal prawa glosu a wyniki tego beda zaskakiwac kazdego dnia.
  Czas teraz wybrac jedynego slusznego prezydenta a potem jedynie sluszna partie - czyli znowu demokracja w natarciu.Powodzenia wyborcy i "patrioci"

  Odpowiedz
 • W totalitarnym unijnym burdelu szukaja demokracji(2015-04-19 18:14) Zgłoś naruszenie 428

  POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujac w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
  "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StopNWO(2015-03-21 19:35) Zgłoś naruszenie 795

  ludzie, przecież oni nas będą DYMAĆ na wszystkie strony dopóki się nie zbierzemy do kupy i nie zrobimy z bandytami sami porządku!!

  "nie da się"? "co my możemy"?

  TO:

  https://www.youtube.com/watch?v=FwiIMu76BFI

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Sprawy rolnictwa...(2015-03-12 11:01) Zgłoś naruszenie 371

  Sprawy rolnictwa i handlu produktami rolnymi i zywnosciowymi powinny byc wylaczone z TTIP.
  Tego powinien dopilnowac m. in. Przewodniczacy Komisji Europejskiej Donald Tusk.
  Ale chyba Szefowie Instytucji Unijnych sa za slabi w stosunku do rzadzacych korporacji swiatem.

  Odpowiedz
 • NIE - dla TTIP(2015-03-12 10:04) Zgłoś naruszenie 1116

  Nie jestem zwolennikiem TTIP.
  Najbardziej przeraza mnie monopolizacja ziarna siewnego zboz przez Monsanto i instrument ISDS.
  Ziarno zboz uzyskane z plonow z materialu siewnego z Monsanto staje sie nie odnawialne czyli nasiona nie kielkuja, a Monsanto staje sie monopolista na calym swiecie.

  Mowie:
  NIE! - dla Monsanto
  NIE! - dla arbitrazu korporacyjnego czyli ISDS.
  ---
  Osobiscie nie jestem w stanie zrozumiec popierajacej postawy Komisji Europejskiej w stosunku do TTIP, ale podobno rzady wszystkich krajow unijnych wyrazily akceptacje dla ukladu o wolnym handlu miedzy UE a USA i wszystkie ewentualne protesty spoleczne to 'musztarda po obiedzie'.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wojtek(2015-03-11 23:51) Zgłoś naruszenie 95

  Świetny tekst... Ale chyba autor sam nie wierzy w te wielkie osiągnięcia i próbuje być poprawny politycznie...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane