statystyki

Spekulanci skupują akcje Poczty Polskiej przed prywatyzacją

autor: Cezary Pytlos12.11.2014, 07:08; Aktualizacja: 12.11.2014, 09:12
poczta polska, skrzynka pocztowa

Akcje mogą być atrakcyjne dla nabywcy. Pracownicy, o ile dojdzie do prywatyzacji, otrzymają walory warte około 700 mln zł.źródło: ShutterStock

Prywatyzacja Poczty Polskiej – jeszcze przed ostatecznymi decyzjami właścicielskimi – przyciągnęła spekulantów. W Małopolsce i na Podkarpaciu firma pod nazwą Polska Grupa Brokerska płaci 2 tys. zł za zrzeczenie się praw do akcji pracowniczych Poczty Polskiej. Do sfinalizowania transakcji nie potrzebuje nawet zaświadczenia od kadrowych o zatrudnieniu i nabyciu praw do akcji. Wystarczy stawienie się przed notariuszem i poświadczenie innego pracownika spółki.

– Trudno określić, czy doszło do jakiejkolwiek transakcji. Na razie nikt nie przyznał się do tego, ale ponieważ są to pieniądze zbliżone do średniego wynagrodzenia w spółce, to na pewno oferta jest dla wielu nęcąca – mówi Andrzej Warpas z pocztowej Solidarności.

Akcje mogą być atrakcyjne dla nabywcy. Pracownicy, o ile dojdzie do prywatyzacji, otrzymają walory warte około 700 mln zł. Zdaniem Warpasa uprawnionych do objęcia akcji będzie około 60 tys. osób.

Jak proceder komentują władze Poczty Polskiej?

– Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Kierujemy do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o sprawdzenie, czy działania te nie naruszają zasad prawidłowego funkcjonowaniu rynku finansowego – zapowiada Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Ostrzega: zawieranie tego typu umów z jakimkolwiek podmiotem (osobami fizycznymi czy prawnymi) jest ryzykowne. – Oferty należy traktować z wyjątkową rozwagą. Mogą one narażać osoby podpisujące takie umowy na straty finansowe i liczne ryzyka prawnopodatkowe. Poczta Polska nie uczestniczyła i nie uczestniczy w dokonywaniu jakichkolwiek czynności z tym związanych – zastrzega.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • StAAbrA(2014-11-12 10:53) Zgłoś naruszenie 00

  A zgadnijcie , Kociki Mileńkie , komu ci tzw. spekulanci , te akcje Poczty Polskiej opędzlują .
  I jaki wpływ , na cenę tych akcji , miało wybranie usług jakiegoś InPostu - przez łańcuchowych - tak przy okazji .
  I kto kupi InPost , czy jak mu tam .
  I co na to GRU .
  Pardon , ABW .

  Odpowiedz
 • Antyspekulant.(2014-11-13 08:43) Zgłoś naruszenie 00

  Co to są spekulanci ? Spekulanci to byli za Komuny- ! teraz to są ludzie z Inicjatywą? Może Prezes firmy przez POdstawioną osobe a może żebrak z ulicy . Kto to wie Kto skupuje akcje ukochanej przez Tuska poczty.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane