Ministerstwo skarbu państwa za prywatyzacją Poczty Polskiej. Szansę na ten proces widzi też resort administracji i cyfryzacji, ale uzależnia go od dobrych wyników finansowych przedsiębiorstwa.

Minister skarbu, Włodzimierz Karpiński podkreślił, że prywatyzacja Poczty Polskiej zależy od decyzji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Resort skarbu, według Włodzimierza Karpińskiego będzie jedynie przeprowadzał ten proces. Minister skarbu dodał, że jest „admiratorem debiutu giełdowego Poczty”.

Włodzimierz Karpiński powiedział dziennikarzom, że jego resort analizował już możliwość prywatyzacji pocztowego operatora i jest w stałym kontakcie z ministerstwem administracji i cyfryzacji. Według niego przykłady innych europejskich operatorów pokazują, że można sprywatyzować państwowego operatora pocztowe z korzyścią dla konsumentów.

18 listopada, wiceminister administracji i cyfryzacji, Małgorzata Olszewska powiedziała, że giełdowy debiut Poczty Polskiej jest możliwy, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania operatora do procesu prywatyzacji. Według wiceminister spółka musi znaleźć dodatkowe źródła przychodów, które zrekompensują spadek liczby wysyłanych listów.

Resort administracji i cyfryzacji uzależnia też decyzję od stanowiska ministerstwa skarbu państwa.