statystyki

Prezes GPW: Trzeba skończyć z kłamstwem

autor: Bartłomiej Mayer02.06.2014, 09:29; Aktualizacja: 02.06.2014, 09:31
Adam Maciejewski

Adam Maciejewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowychźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: GPW

Adam Maciejewski, prezes GPW, w liście do współpracowników pisze o bagnie i kłamstwie. W rozmowie z DGP tłumaczy, dlaczego. Twierdzi też, że nieprawdziwe są pojawiające się ostatnio informacje o zarządzie giełdy

W ręce dziennikarzy trafił niedawno list, jaki wystosował pan do współpracowników. Pisze pan m.in. o „okropnej rzeczywistości wokół”, która przypomina „bagno porośnięte pięknymi kwiatami”.

To list skierowany tylko do pracowników giełdy, a upubliczniony wbrew mojej woli i wbrew klauzuli, jaką zawierał, informującej, że jest skierowany wyłącznie do adresata, a jego nieautoryzowane ujawnienie lub wykorzystanie jest niedozwolone i może powodować odpowiedzialność prawną.

Nie chcę go publicznie komentować. Jednak jeśli już ktoś spoza grona adresatów czyta go, powinien to robić z głębszą refleksją. Moje listy mają wywoływać tę refleksję. Jako przykład podam cytat z Alberta Einsteina, jaki wysłałem pracownikom w poprzednim liście: „I never made one of my discoveries through the process of rational thinking” („Nigdy nie dokonałem żadnego z moich odkryć przez myślenie racjonalne”, przep. red.).

Co do listu opublikowanego, wyjaśnić mogę tyle, że posłużyłem się alegorią pokazującą, że w życiu, podobnie jak na bagnie, możemy mieć do czynienia z dwoma różnymi poziomami. To, co widzimy, najczęściej jest piękne i wzniosłe, a to, co jest pod spodem, ten realny poziom, często mocno różni się od tego oficjalnego i niekoniecznie jest już takie przyjemne. Stąd właśnie takie porównanie.

List stał się jednak publiczny i rodzi szereg pytań. Został napisany niedługo po tym, jak agencja Reutera podała, że już wkrótce może pan stracić posadę prezesa giełdy, a następcą miałby zostać wiceminister skarbu Paweł Tamborski. Ma pan okazję wyjaśnić, co miał na myśli...


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • kriss(2014-06-02 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    pisze jak jest! przeraża mnie jak czytam ile się teraz dzieje wokół stanowiska prezesa gpw. jak to niektórzy zrobią wszystko, żeby zdobyć ten fotel. dla mnie sytuacja jest jasna. giełdzie powinien szefować ten, kto ma doświadczenie i faktycznie poprawia giełdę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane