Elektroniczne potwierdzenie odbioru w sądach: zamiast Poczty Polskiej, EPO wdroży PGP

autor: Tomasz Jurczak19.02.2014, 13:50; Aktualizacja: 19.02.2014, 13:50
list, dłonie, poczta

System EPO, czyli Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru, został zrealizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

W Sądzie Okręgowym w Białymstoku rozpoczęło się pilotażowe wdrażanie system Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru. Choć sztandarowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości, mający na celu skrócenie czasu obiegu sądowych przesyłek pocztowych, miała po stronie operatora prowadzić Poczta Polska. W wyniku wygranego przetargu debiut EPO w sądach obsłuży Polska Grupa Pocztowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Helena(2016-02-03 15:11) Zgłoś naruszenie 10

    20 dni systemem EPO szło wezwanie do sądu oddalonego o 100 km.Przyszło po terminie sprawy.Niech żyje EPO.

    Odpowiedz
  • parara(2014-05-28 09:45) Zgłoś naruszenie 10

    A co z prawami odbiorcy ? Jeśli InPost poda, że zostawił awizo a nie zostawi, tak jak to teraz praktykują - bo doręczycielowi nie chce się biegać między domami i łatwiej mu napisać że zostawił awizo i iść na piwo...

    Odpowiedz
  • Listonosz(2014-03-19 18:52) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie , dowiedzcie się dokładnie. EPO w Poczcie Polskiej już od trzech lat działa. korzysta z tego główn ie ZUS,ale może każdy. Niemam nic przeciwko liberalizacji rynku pocztowego ,ale proszę o obiektywizm. Jak narazie to widzę tylko usilne popieranie cwaniaczków którzy społeczeństwu opowiadają bajki. wejdzcie sobie na stronę Poczty Polskiej i zacznijcie korzystać z wiedzy o usługach pocztowych .

    Odpowiedz
  • ja(2014-02-20 12:37) Zgłoś naruszenie 10

    Czy to monitorowanie, o czym mowa w ostatnim akapicie, ma działać tak, jak strona PGP. Nie mogłam odebrać awiz w 1. terminie awizowania, przetrzymałam je ponad 7 dni. 2 przesyłki odbierałam w 14. dniu po awizowaniu. I co? ANI RAZU nie dostałam powtórnego awizo, wymaganego przepisami. Za to w systemie elektronicznym PGP oczywiście została wpisana data powtórnej awizacji (kiedy? nie wiadomo, bo PGP usunęło ze strony informację o datach i godzinach). Tak to ma działać? Że sobie elektronicznie "pracownicy" PGP będą wpisywać rzeczy, które nie miały miejsca? Przecież kliknąć jest łatwiej niż pojechać, wypisać i wrzucić do skrzynki.

    Odpowiedz
  • Ja starej daty...(2014-02-20 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    I znowu to samo? PGP?

    Wystarczy porównać systemy monitorowania, jakie Kowalski ma do dyspozycji przez stronę Poczty Polskiej (której fanem nie jestem) i paczkomatów (InPost).

    Na stronie PP jest dokładny przebieg przesyłki (ważniejsze węzły przeładunkowe, konkretne placówki pocztowe). W paczkomatach widzimy tylko, że przesyłka nadana, w drodze i odebrana - zero info o trasie.

    Jeśli analogicznie wdrożą EPO to ja już wolę umyślnego posłańca na koniu...

    Odpowiedz
  • co by tu jeszcze...(2014-02-20 08:25) Zgłoś naruszenie 10

    Odnoszę wrażenie, że będzie to spektakularna klapa, za którą tradycyjnie nikt nie odpowie.
    Przecież ten system wymaga odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych pracowników, a nie osób dorywczo dorabiających sobie jako doręczyciele.

    Odpowiedz
  • W Poczcie Polskiej działa system śledzenia przes(2014-02-20 07:51) Zgłoś naruszenie 10

    Każdy list polecony ma nr i kod paskowy...

    Więc można by było do tego kodu przypisać ZPO które zamiast wracać w formie papierowej ścigałbyś jako skan z podpisami.

    Poczta Polska ma ogromne możliwośći usprawnień... Ale wolą sprzedawać herbatę i proszek do prania plus udawać że listonosz sprzeda ci ubezpieczenie - co jest fikcją bo mu wisi (15kg torba z listami i trasa obchodu 30km).

    Nie chce nikogo obrażać...ale trzeba myśleć o Głównym Produkcie a nie duperelach

    Odpowiedz
  • aabc(2014-02-20 07:29) Zgłoś naruszenie 10

    System śledzenia przesyłek? Takie systemy z powodzeniem istnieją i nawet z nich korzystam. Ale w PGP zadziała, jeżeli w krzaki nie wyrzucą przesyłek. Chyba.

    Odpowiedz
  • Aldona(2014-02-20 01:04) Zgłoś naruszenie 11

    Czy ten optymizm nie jest na wyrost, gdy inpost zagwarantował LUDZIOM takie, a nie inne warunki do odbioru przesyłek. Obskurantyzm, totalna zapaść, zacofanie cywilizacyjne. Czy naprawdę Polacy nie zasługują na lepsze traktowanie. Przecież nie jest żadną łaską, że nie muszą po odbiór listu chodzić do sklepów dla dorosłych do których nie wszyscy chodzą. Czy tak trudno zrozumieć, że czym innym jest kupowanie gazety albo czego innego, a czym innym odbiór listu poleconego. Czy tak trudno zrozumieć, że niedostarczenie powtórnego zawiadomienia NIE ELIMINUJE niedostarczenia pierwotnego zawiadomienia o liście poleconym lub poprawienia pierwotnego błędnego jego oznaczenia błędnie ręcznie wpisanym numerem. Czy tak trudno zrozumieć, że ROZNOSICIELE z inpost nie mają prawa do zabierania urzędowych przesyłek do swych mieszkań aby dopiero następnego dnia rano je zdać. Czy tak trudno zrozumieć, że ROZNOSICIELE z inpost to nie Urzędnicy, a najczęściej przypadkowe osoby które przez 2 lub 3 dni chcą sprawdzić, czy ta robota im odpowiada. Ludziom z zagranicy na to wszystko ręce opadają. Czy inpost, tego co zgotował Polakom, naprawdę się nie wstydzi.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-02-19 21:37) Zgłoś naruszenie 10

    Znamy to skracanie , usprawnianie , przyśpieszanie i inne s..nie w banie
    - z ZUS-u , między innymi . I wiemy ile nam nakradziono , na to łganie .

    Odpowiedz
  • kwakwa(2014-02-19 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    NAJWAŻNIEJSZE : POCZTA GUDŁAJ ODSTAWIONA od prowitu

    Odpowiedz