Grupa Integer.pl wygrała przetarg organizowany przez Pocztę Islandzką (Íslandspóstur) na dostawę Paczkomatów, które będą funkcjonować pod marką Poczty Islandzkiej, podała spółka. Islandia to 15. kraj, w którym pojawią się Paczkomaty.

"Pierwsze zlecenie islandzkiego operatora narodowego obejmuje dostarczenie 18 automatów, z czego 8 w pierwszym etapie, a kolejne 10 maszyn do w drugim etapie. Maszyny będą funkcjonować pod marką Poczty Islandzkiej. Grupa Integer.pl w ostatnim etapie przetargu wygrała z austriacką firmą Keba" - głosi komunikat.

Islandia to już 15. kraj – po Wielkiej Brytanii, Estonii, Rosji, Cyprze, Arabii Saudyjskiej, Chile i Australii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Ukrainie, Polsce i Czechach - w którym staną Paczkomaty.

"Zagraniczna ekspansja Paczkomatów przybiera na sile. Dotychczas na zakup naszych terminali zdecydowali się już m.in. zagraniczni operatorzy pocztowi: Australia Post, Saudi Post, Correos Chile, Cyprus Post czy Eesti Post, a także Íslandspóstur. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już kolejny zagraniczny operator pocztowy zdecydował się na wdrożenie naszych urządzeń" - powiedział prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Grupa Integer.pl dynamicznie rozwija także własną sieć Paczkomatów InPost. Do końca 2013 roku na rynku rumuńskim rynku stanie 200 maszyn brandowanych marką polskiego operatora. To pierwszy etap ekspansji tych terminali w tamtejszym regionie. W sumie do końca 2014 roku w Rumunii zainstalowanych zostanie aż 500 Paczkomatów InPost, podano także w materiale.

Aktualnie na całym świecie dostępnych jest - w różnych modelach biznesowych - około 2.400 Paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2.000 maszyn. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

Integer.pl, to także właściciel InPost, alternatywnego operatora pocztowego. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 281,93 mln zł w 2012 r. wobec 248,96 mln zł rok wcześniej.