statystyki

Banki centralne to źródło większości ekonomicznych problemów świata

autor: Rafał Woś16.08.2013, 08:00; Aktualizacja: 16.08.2013, 08:34
Matthew Tyrmand

Matthew Tyrmand ekonomista i inwestor, mieszka w Nowym Jorku, jest synem Leopolda Tyrmandaźródło: Materiały Prasowe

Fed tworzy grupa biurokratów, która odgórnie wyznacza cenę kapitału - mówi Matthew Tyrmand, ekonomista, inwestor, syn Leopolda Tyrmanda.

Pomysł, że bank centralny ma łagodzić skutki kryzysu, jest przeciwny idei Miltona Friedmana


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • Witalis(2013-08-18 11:14) Zgłoś naruszenie 00

  Do Dragon.
  Owszem, banki są w rękach na ogół osób narodowości żydowskiej, bądź też organizacji masońskiej. Choć są od tego wyjątki.
  Ale przymus posiadania kont, odnoszący się do przedsiębiorców, jest przymusem ustawowym, uchwalonym przez demokratycznie wybranych Polaków-posłów.
  A zwróć uwagę na konsekwencje działalności spółdzielni parabankowych, jakie stanowią SKOKi. Tam władzę sprawują Twoi rodacy. Chyba żaden z banków "masońskich" ani "żydowskich" nie egzekwuje takiej lichwy od pożyczek/kredytów przeterminowanych, jak SKOKi po sprzedaniu wierzytelności do spółki "Asekuracja", której właścicielem jest spółka z siedzibą w Luksemburgu, a prezesem poseł PiS. Gdy "Asekuracja" egzekwuje odsetki zasądzone przed laty o stopie 50%, nie uwzględnia zmniejszenia tej stopy po upływie lat, a głupie lub skorumpowane sądy w Gdańsku nie chcą przyjąć do wiadomości obniżenia stopy po wydaniu orzeczenia. To jest dopiero doprowadzanie do wykluczenia społecznego ofiar tych instytucji. A - powtórzę - właścicielami są Polacy, patrioci wspierani medialnie przez Raio Maryja.

  Odpowiedz
 • DRAGON(2013-08-16 15:45) Zgłoś naruszenie 00

  Bo banki centralne sa w lapach swiatowych masonskich oprawcow.
  Dlatego nam Polakom nigdy nie wolno przyjmowac obcej waluty ale walczyc o swoja suwerennosc i z dala od unijnej hunty bandytow

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane