Firma telekomunikacyjna Truphone, należąca do Romana Abramowicza przygotowuje się do "mocniejszego wejścia na polski rynek", podaje "Rzeczpospolita" powołując się na przedstawicieli spółki. Możliwe jest, że będzie działać w kooperacji z P4.

"Operator z portfela rosyjskiego miliardera za kilka miesięcy zacznie walkę o zaufanie polskich firm. Orężem będzie brak opłat za roaming. Według przedstawicieli Truphone w czwartym kwartale 2013 r. wprowadzi nową usługę dla firm. Niewykluczone, że zrobi to w kooperacji z P4, operatorem sieci Play" - dowiedziała się gazeta.

Nową usługą będzie prawdopodobnie Truphone Zone. Polega ona na korzystaniu przez kilku użytkowników z jednej międzynarodowej taryfy obejmującej rozmowy, wiadomości i transmisję danych. Wykorzystuje koncepcję tzw. „międzynarodowej karty SIM", która poza krajem wydania przełącza się na lokalne numery i pozwala dzwonić po lokalnych stawkach, czytamy w materiale "Rzeczypospolitej".

Reklama

"Firma Abramowicza uważa, że trafiła, bo jak policzyła firma CCMI, ze względu na wysokie koszty roamingu 40% dużych firm nakazuje pracownikom ograniczanie korzystania z komórki w czasie podróży zagranicznych, albo w ogóle zakazuje im rozmów i wchodzenia do Internetu" - podano również.