nC+ i cała reszta, czyli na rynku płatnej telewizji bez zmian

autor: Daniel Maikowski30.03.2013, 05:00
Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?

Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?źródło: ShutterStock

Relacje pomiędzy rynkiem płatnej telewizji w Polsce a klientami przypominają trochę małżeństwo z rozsądku. Operatorzy udają, że się starają i zmieniają, a my udajemy, że te zmiany zauważamy i doceniamy. Czasem tylko ponarzekamy, że za mało, że za drogo, że nieelastycznie. Czy istnieje szansa, że w przyszłości otrzymamy telewizję naszych marzeń? Czy rynek płatnej telewizji ma jakąkolwiek przyszłość?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • Karina(2013-03-30 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    NC+ bezczelnie reklamuje się na TRAVEL CH, który właśnie wyrzucił ze swojej oferty. Strzał w kolano! Samobój.

    Odpowiedz
  • gucio(2013-03-30 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    skandal. kolejny monopol.

    Odpowiedz
  • JARUS.PL(2013-03-30 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    wrócę do wcześniejszych wypowiedzi że na Facebooku o profilu anty nC+ jest 12 tyś. niezadowolonych klientów obu platform lecz trzeba liczyć podwójnie lub jeszcze więcej ponieważ wielu klientów niema profilu na Facebooku np.jak Ja i wiele negatywów jest właśnie na takich profilach jak GAZETA PRAWNA.PL

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-03-30 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam wolę DVB-T, większość ludzi woli mniej za darmo niż dużo kanałów platformianych w marnej jakości za ciężkie pieniądze.

    Odpowiedz
  • dzordz(2013-03-30 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    pamietam jak był canal + analogowy
    wtedy był bajzel w tej firmie
    i widze że do dzisiaj się nic nie zmieniło
    nigdy więcej żadnych platform

    Odpowiedz
  • jarek c(2013-03-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Tort podzielony. Nic się nie zmieni itd. NIE PRAWDA. Część klientow enki czy canal+ wypowie swoje umowy. Część z podkurczonym ogonem zgodzi się na nowe, skandaliczne warunki. Ważniejsze, że w majestacie prawa narodził się precedens pokazujący jak można wykiwać kilka milionów osób. Od tej pory każdy - dostawca wody, prądu, śmieci, tel. komórkowej, właściciel czynszówki... będze mógł w każdej chwili wrzucić nam do skrzynki zwykły list z nową umową. I po paru dniach traktować ją jako obowiązującą. Z automatu, bez naszego podpisu. A nawet wtedy gdy z różnych przyczyn tej korespondencji nie przeczytamy.
    Co na to UOKIK? A pewnie nic. Bo przecież to oni wyrazili zgodę na połączenie tv n z canal+. Dwóch jedynych w Polsce dostawców tv w segmencie premium.

    Odpowiedz
  • Zygmunt S(2013-03-30 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    W imieniu konkurencji składam najserdeczniejsze podziękowania Zarządowi nC+! Myślałem, że Św. Mikołaj przynosi prezenty tylko na Gwiazdkę, a tu taka niespodzianka :) Dziękuję. Wasze bezinteresowne działania na korzyść konkurencji umacniają wiarę w altruizm. Bezinteresownie wpychacie swoich dotychczasowych, wiernych (najcenniejszych dla nas - bo sprawdzonych) Klientów w nasze ramiona. Zapewniam, że się nimi godnie zajmiemy. Oczywiście Wasze cnoty nie mogą pozostać bez nagrody - bo cóż nagradzać w tych zepsutych czasach; dziś jeszcze strzelą korki szampana i toast za Wasze zdrowie będzie wznoszony nie raz! Oprócz tego, w ramach wdzięczności, postanowiłem kupić najwyższy, oferowany przez Was elastyczny pakiet, a kto wie, może za jakiś czas całą nC+?
    Z wyrazami wdzięczności i uszanowania,

    Zygmunt S :)

    Odpowiedz
  • Ted(2013-03-30 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Klient powinien mieć prawo do utworzenia PAKIETU Z WYBRANYCH PRZEZ SIEBIE PROGRAMÓW I TYLKO ZA TO PŁACIĆ !Każdy program powinien być wyceniony ,a klient sam wybierze sobie , to co mu odpowiada!!

    Odpowiedz
  • peter(2013-03-30 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    wedlug moich spostrzezen na telewizji najbardziej zalezy grupie wiekowej 30 lat i wyzej, ludzie mlodsi jak wynika z dyskusji nie ogladaja tv wcale albo robia to sporadycznie. Niestety, tv z dekodera ma jeszcze kilka lat dobrej passy a pozniej kiedy pokolenie internetu bedzie stanowilo wiekszosc tv taka jak nc+ wyprze youtube i inne media multimedialne. Jakby sie tak zastanowic to w internecie na zawolanie mamy to czego potzebujemy nie muszac dopasowywac sie do ramowki w TV lecac z pracy do domu zeby obejrzec jakis film na hbo. Informacji dostarczaja nam portale internetowe, a filmów w necie rowniez nie jest brak. Ja i moi znajomi 25+ nawet nie mysla o tym zeby zainstalowac u siebie w domu kablówkę. Wystarczy szybki internet.

    Odpowiedz
  • Baca(2013-03-30 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    W chwili obecnej na Facebooku, na profilu anty nC+ (antyncplus) jest już 39 257 "lubiących". Od wczoraj od godz. 19 przybyło 6 tysięcy. Lawina zaczyna się rozpędzać i narobi bałaganu, a nC+ po świętach dozna szoku.

    Odpowiedz
  • sharpa7(2013-03-30 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    nc+ kręci bata na samych siebie. Skąd wzięła się nazwa nc+? nc to widomo, a + oznacza że będzie abonament wyższy niż dotychczas. Ostatnio padający śnieg chyba całkiem przysypał łby tym prostakom. Trzeba odczekać, aż stopnieje śnieg być może wtedy przejrzą na oczy. A jeżeli nie to będzie trzeba ich przybić do krzyża i powiedzieć: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

    Odpowiedz
  • Pytanie odn HBO ??(2013-03-30 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jest możliwość bycia klientem np serwisu HBO GO nie będąc związanym z żadnym dostawcą TV-c TV-Sat

    Odpowiedz
  • dno-plus(2013-03-30 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    specjalnie kupiłem tv z ci+ teraz nie ma modułów(dekodera nie chce zżera prąd,2 piloty itp!) Mulitiroom?-nie bedę ciągnął kabli z dekodera do dekodera po mieszkaniu pranie mam sobie potem na nich wieszać?!! szerokopasmowego neta nie mam bo nie chce miec(tak tez można lączyc mulitr..!! po co mi możliwość podpięcia 6?-skoro mam 2tv!! przy pakiecie z pelnym sportem(a nie ochlapy na c+family i 2-bo tam puszczac beda badziew a nie konkretne mecze,te lepsze na c+sport czy c+) mam dac 119zl?? bo w tym mam wliczone cenow; vod seriale, nc+go nie chce za to placic bo nie bede uzywal!! no i te kanaly niegwarantowane-np.platinum daje 110kanalow, z tego niegwarantowane jest 13kanalow dla mnie to 110-13!!bo jutro zabiora i h..Boże mój co za gnój!!! wypowiadam umowe na koniec czerwca. zostaje mi dvbt! bedzie tam wiecej sportu niz na nc+ z niegwarantowanymi kanalami np eurosportem. Proponuje nazwe DNO+! D i polowe O zrobic na szaro(jak to zrobiliscie z kanalami niegwarantowanymi) i wyjdzie wam te NC+

    Odpowiedz
  • Marcin(2013-03-30 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tak dalej pojdzie to bycie klientem NC+ będzie w Polsce synonimem bezkregowego frajera.

    Odpowiedz
  • telewidz(2013-03-30 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pamietam jak UPC wchodzila na rynek.Dawali wtedy HBO za dodatkowe 20 zl, a abonament bul 15 zl.Instalator mowil ze to kino domowe prawie za darmo.Wmawiaja ludzia glupoty,jak chcialem zrezygnowac z ich uslug to przez prawie 6 m-cy tak gmatwali zeby mnie zniechecic i nie stracic wplywow.Faktycznie oferty kiepskie a ceny z ksiezyca.

    Odpowiedz
  • RobeK(2013-03-30 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Goje się jeszcze nażrą. Osobiście rezygnuję z tego dziadostwa, bo ***** jest na n i n c+. Po połączeniu zmieniła się tylko cena oczywiści z korzyścią dla monoplisty, bo polsatu chyba nikt nie ogląda, bo tam reklamy są przerywane programami.

    Odpowiedz
  • w(2013-03-30 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    http://ktojestkim.forbes.pl/julien-verley,sylwetka,145794,1,1.html

    Nasuwa mi się wniosek .
    "N" nie szło .
    CANAL + zdobył markę .

    ITI wyłożyło pieniądze dla CANAL + aby wykupiło "N'.

    A teraz szefem NC+ jest ITI .

    Cytuję z powyższego artykułu :

    "Połączenie sfinalizowane zostało 30 listopada 2012 roku. Objęcie stanowiska prezesa przez Juliena Verley'a było jednak zaskoczeniem, ponieważ spodziewano się, że prezesem nc+ zostanie prezes grupy TVN Markus Tellenbach."
    "Julien Verley w Grupie CANAL+ pracował od 2006 r., gdzie zajmował stanowisko dyrektora finansowego. W 2011 r. objął funkcję wiceprezesa ds. strategii i kierował projektem partnerstwa z grupą ITI i TVN w Polsce."

    PS>
    Podejrzenia nabrałem ,gdy po "wykupieniu" ...a potem powstaniu NC+ w pierwszej kolejności po "fuzji" na kanale nr 1 w telewizji pokazał się TVN .

    Polecam >

    http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ta-oferta-to-bedzie-prawdziwy-gigant-rynkowy,713255.html?playlist_id=14714

    Edward Misztal "

    "Ta oferta to będzie prawdziwy gigant rynkowy"

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Miszczak

    Edward Miszczak (ur. 18 marca 1955 w Jaśle) – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Dyrektor programowy TVN od 1998 roku. Od 12 listopada 2012r. członek Zarządu TVN S.A.

    Odpowiedz
  • tyk(2013-03-30 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    na polsacie cyfrowym też szału nie ma likwiduję to dziadostwo z 10 miesięcy i nigdy więcej płatnej telewizji.

    Odpowiedz
  • Ada(2013-03-31 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra !!!
    Myślimy, że taka propozycja cenowa dla migrujących była by do zaakceptowania :

    COMFORT 29zł
    UNIVERSE 39zł
    CANAL+ SILVER 49zł
    CANAL+ GOLD 59zł
    CANAL+ PLATINUM 79zł
    ALL INCLUSIVE 99zł

    Naprawdębyło by miło wybierać z takiej oferty :)

    Odpowiedz
  • lelo(2013-03-31 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    migruje ale do Polsatu, NC+ zostawiam dla zadufanych prezesów spółki.

    Odpowiedz