nC+ i cała reszta, czyli na rynku płatnej telewizji bez zmian

autor: Daniel Maikowski30.03.2013, 05:00
Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?

Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?źródło: ShutterStock

Relacje pomiędzy rynkiem płatnej telewizji w Polsce a klientami przypominają trochę małżeństwo z rozsądku. Operatorzy udają, że się starają i zmieniają, a my udajemy, że te zmiany zauważamy i doceniamy. Czasem tylko ponarzekamy, że za mało, że za drogo, że nieelastycznie. Czy istnieje szansa, że w przyszłości otrzymamy telewizję naszych marzeń? Czy rynek płatnej telewizji ma jakąkolwiek przyszłość?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • li(2013-04-13 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ja właśnie wypowiadam umowę i list polecony .

    Odpowiedz
  • Edmund2000(2013-04-02 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Canał + to największy KANAŁ GNOJU. Sprzedali mi za 12 zł kilka kanałów w tzw promocji co było wielką lipą a jak zrezygnowałem to z Szwajcari przyslali komornika po 980 zł no i skasowali mnie na czysto. Bandyci i zlodzieje i tyle.

    Odpowiedz
  • enceplus(2013-04-02 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Cyt. "Dziś jest to jawne lekceważenie klienta i kpina z jego inteligencji."

    Przecież inteligentni ludzie prawie nie oglądają telewizji ... Papka telewizyjna to przeżute danie dla pseudointeligentów, którzy matury zrobili na zasadzie "pokoloruj drwala" ...

    Odpowiedz
  • lelo(2013-04-01 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    taka powiastkę otrzymałem dzisiaj poczta elektroniczną, po dokładnej analizie rezygnuję i pozostawiam ofertę dla "Prezia" Juliana, nikt mi nie będzie układał co mam oglądać oraz za jaka kasę. Dotychczas miałem w "N" pakiet podstawowy plus npremium z multi za 74.00 zł a dzisiaj taka proppozycja. Rezygnacja i Polsat, nie będę dokładał dla żabojada na żabki.
    Witam,
    w odpowiedzi na przesłaną wiadomość informuję, że w Centrum nc+ MARKUS SAT na ul. Biskupa Domina 11 tel. 48943413387 można taką rezygnację złożyć.

    Równocześnie informuję, że są dla Pana przygotowane atrakcyjne oferty promocyjne. Przypominam, że wolę przedłużenia umowy może wyrazić jedynie Abonent.
    W załączeniu przesyłam warunki przygotowanych specjalnie dla Pana atrakcyjnych ofert dotyczących przedłużenia umowy. W celu włączenia jednej z nich proszę o kontakt telefoniczny z całodobowo czynnym Centrum Abonenta pod numerami telefonów: 801 044 944 z telefonów stacjonarnych lub 22 310 47 47 z telefonów komórkowych (opłaty według cenników operatorów).
    Ponadto istnieje możliwość przedłużenia umowy w kontakcie e-mailowym. W załączniku przesyłam formularz dotyczący aktywacji promocji. Po zapoznaniu się z przedstawionymi warunkami, proszę o jego wypełnienie i odesłanie jako odpowiedź na tą wiadomość. Po włączeniu usługi otrzyma Pan e-maila potwierdzającego skorzystanie z promocji oraz jej szczegółowe warunki.

    CANAL+ Platinum 109 zł 18 m dla Abonentów
    Dzięki skorzystaniu z promocji CANAL+ Platinum 109 zł 18 m dla Abonentów uzyska Pan dostęp do pełnej oferty kanałów tematycznych, do kanałów CANAL+ Family HD, CANAL+ Family 2 HD, CANAL+ Film HD i CANAL+ Film 2 HD, CANAL+ HD, Canal+ Sport HD oraz do kolekcji: VOD+Seriale+ , Prapremiery. TV, VOD+CANAL+Platinum, net VOD+ konto podstawowe i net VOD+CANAL+Platinum.
    Miesięczny abonament będzie wynosił 109 zł. Umowa zostanie przedłużona do końca miesiąca aktywacji oraz na kolejne 18 miesięcy.
    Po okresie gwarantowanego korzystania z promocji, pakiet CANAL+ Platinum będzie udostępniany za 149 zł. miesięcznie, natomiast usługa net VOD+ konto podstawowe za 1,99 zł. miesięcznie. Zachęcam do kontaktu przed zakończeniem okresu gwarantowanego korzystania w celu zapoznania się z nowymi ofertami promocyjnymi.


    CANAL+ Gold+ HBO 109 zł 18 m dla Abonentów
    Dzięki skorzystaniu z promocji CANAL+ Gold+ HBO 109 zł 18 m dla Abonentów uzyska Pan dostęp do pełnej oferty kanałów tematycznych, do kanałów CANAL+ Family HD, CANAL+ Family 2 HD, CANAL+ Film HD i CANAL+ Film 2 HD, opcji HBO oraz do kolekcji VOD+Seriale+ , Prapremiery. TV, net VOD+ konto podstawowe i net VOD+HBO OD.
    Miesięczny abonament będzie wynosił 109 zł. Umowa zostanie przedłużona do końca miesiąca aktywacji oraz na kolejne 18 miesięcy.
    Po okresie gwarantowanego korzystania z promocji, pakiet CANAL+ Gold+ HBO będzie udostępniany za 159 zł. miesięcznie, usługa net VOD+ konto podstawowe za 1,99 zł. miesięcznie i net VOD+HBO OD za 10 zł. miesięcznie. Zachęcam do kontaktu przed zakończeniem okresu gwarantowanego korzystania w celu zapoznania się z nowymi ofertami promocyjnymi.



    Z wyrazami szacunku,

    Piotr Łukaszewski
    Specjalista ds. Komunikacji Elektronicznej

    Odpowiedz
  • beil(2013-04-01 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    największy błąd n-ki to fuzja z cyfrą oto skutki

    Odpowiedz
  • AW(2013-04-01 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Po świętach TIR-ami poczta będzie wozić wypowiedzenia do NC+.
    W CP te zimowe święta skojarzą z Mikołajem...

    Odpowiedz
  • aabc(2013-04-01 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mam żal do UOKiK. Utrwala monopol, chociaż już były złe doświadczenia z c+ z przed 10 lat. Czy pracownicy UOKiK mają jakiś procent od sukcesów C+ albo prowizję?

    Odpowiedz
  • lelo(2013-03-31 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    migruje ale do Polsatu, NC+ zostawiam dla zadufanych prezesów spółki.

    Odpowiedz
  • Ada(2013-03-31 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra !!!
    Myślimy, że taka propozycja cenowa dla migrujących była by do zaakceptowania :

    COMFORT 29zł
    UNIVERSE 39zł
    CANAL+ SILVER 49zł
    CANAL+ GOLD 59zł
    CANAL+ PLATINUM 79zł
    ALL INCLUSIVE 99zł

    Naprawdębyło by miło wybierać z takiej oferty :)

    Odpowiedz
  • tyk(2013-03-30 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    na polsacie cyfrowym też szału nie ma likwiduję to dziadostwo z 10 miesięcy i nigdy więcej płatnej telewizji.

    Odpowiedz
  • w(2013-03-30 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    http://ktojestkim.forbes.pl/julien-verley,sylwetka,145794,1,1.html

    Nasuwa mi się wniosek .
    "N" nie szło .
    CANAL + zdobył markę .

    ITI wyłożyło pieniądze dla CANAL + aby wykupiło "N'.

    A teraz szefem NC+ jest ITI .

    Cytuję z powyższego artykułu :

    "Połączenie sfinalizowane zostało 30 listopada 2012 roku. Objęcie stanowiska prezesa przez Juliena Verley'a było jednak zaskoczeniem, ponieważ spodziewano się, że prezesem nc+ zostanie prezes grupy TVN Markus Tellenbach."
    "Julien Verley w Grupie CANAL+ pracował od 2006 r., gdzie zajmował stanowisko dyrektora finansowego. W 2011 r. objął funkcję wiceprezesa ds. strategii i kierował projektem partnerstwa z grupą ITI i TVN w Polsce."

    PS>
    Podejrzenia nabrałem ,gdy po "wykupieniu" ...a potem powstaniu NC+ w pierwszej kolejności po "fuzji" na kanale nr 1 w telewizji pokazał się TVN .

    Polecam >

    http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ta-oferta-to-bedzie-prawdziwy-gigant-rynkowy,713255.html?playlist_id=14714

    Edward Misztal "

    "Ta oferta to będzie prawdziwy gigant rynkowy"

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Miszczak

    Edward Miszczak (ur. 18 marca 1955 w Jaśle) – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Dyrektor programowy TVN od 1998 roku. Od 12 listopada 2012r. członek Zarządu TVN S.A.

    Odpowiedz
  • RobeK(2013-03-30 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Goje się jeszcze nażrą. Osobiście rezygnuję z tego dziadostwa, bo ***** jest na n i n c+. Po połączeniu zmieniła się tylko cena oczywiści z korzyścią dla monoplisty, bo polsatu chyba nikt nie ogląda, bo tam reklamy są przerywane programami.

    Odpowiedz
  • telewidz(2013-03-30 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pamietam jak UPC wchodzila na rynek.Dawali wtedy HBO za dodatkowe 20 zl, a abonament bul 15 zl.Instalator mowil ze to kino domowe prawie za darmo.Wmawiaja ludzia glupoty,jak chcialem zrezygnowac z ich uslug to przez prawie 6 m-cy tak gmatwali zeby mnie zniechecic i nie stracic wplywow.Faktycznie oferty kiepskie a ceny z ksiezyca.

    Odpowiedz
  • Marcin(2013-03-30 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tak dalej pojdzie to bycie klientem NC+ będzie w Polsce synonimem bezkregowego frajera.

    Odpowiedz
  • dno-plus(2013-03-30 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    specjalnie kupiłem tv z ci+ teraz nie ma modułów(dekodera nie chce zżera prąd,2 piloty itp!) Mulitiroom?-nie bedę ciągnął kabli z dekodera do dekodera po mieszkaniu pranie mam sobie potem na nich wieszać?!! szerokopasmowego neta nie mam bo nie chce miec(tak tez można lączyc mulitr..!! po co mi możliwość podpięcia 6?-skoro mam 2tv!! przy pakiecie z pelnym sportem(a nie ochlapy na c+family i 2-bo tam puszczac beda badziew a nie konkretne mecze,te lepsze na c+sport czy c+) mam dac 119zl?? bo w tym mam wliczone cenow; vod seriale, nc+go nie chce za to placic bo nie bede uzywal!! no i te kanaly niegwarantowane-np.platinum daje 110kanalow, z tego niegwarantowane jest 13kanalow dla mnie to 110-13!!bo jutro zabiora i h..Boże mój co za gnój!!! wypowiadam umowe na koniec czerwca. zostaje mi dvbt! bedzie tam wiecej sportu niz na nc+ z niegwarantowanymi kanalami np eurosportem. Proponuje nazwe DNO+! D i polowe O zrobic na szaro(jak to zrobiliscie z kanalami niegwarantowanymi) i wyjdzie wam te NC+

    Odpowiedz
  • Pytanie odn HBO ??(2013-03-30 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jest możliwość bycia klientem np serwisu HBO GO nie będąc związanym z żadnym dostawcą TV-c TV-Sat

    Odpowiedz
  • sharpa7(2013-03-30 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    nc+ kręci bata na samych siebie. Skąd wzięła się nazwa nc+? nc to widomo, a + oznacza że będzie abonament wyższy niż dotychczas. Ostatnio padający śnieg chyba całkiem przysypał łby tym prostakom. Trzeba odczekać, aż stopnieje śnieg być może wtedy przejrzą na oczy. A jeżeli nie to będzie trzeba ich przybić do krzyża i powiedzieć: wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

    Odpowiedz
  • Baca(2013-03-30 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    W chwili obecnej na Facebooku, na profilu anty nC+ (antyncplus) jest już 39 257 "lubiących". Od wczoraj od godz. 19 przybyło 6 tysięcy. Lawina zaczyna się rozpędzać i narobi bałaganu, a nC+ po świętach dozna szoku.

    Odpowiedz
  • peter(2013-03-30 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    wedlug moich spostrzezen na telewizji najbardziej zalezy grupie wiekowej 30 lat i wyzej, ludzie mlodsi jak wynika z dyskusji nie ogladaja tv wcale albo robia to sporadycznie. Niestety, tv z dekodera ma jeszcze kilka lat dobrej passy a pozniej kiedy pokolenie internetu bedzie stanowilo wiekszosc tv taka jak nc+ wyprze youtube i inne media multimedialne. Jakby sie tak zastanowic to w internecie na zawolanie mamy to czego potzebujemy nie muszac dopasowywac sie do ramowki w TV lecac z pracy do domu zeby obejrzec jakis film na hbo. Informacji dostarczaja nam portale internetowe, a filmów w necie rowniez nie jest brak. Ja i moi znajomi 25+ nawet nie mysla o tym zeby zainstalowac u siebie w domu kablówkę. Wystarczy szybki internet.

    Odpowiedz
  • Ted(2013-03-30 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Klient powinien mieć prawo do utworzenia PAKIETU Z WYBRANYCH PRZEZ SIEBIE PROGRAMÓW I TYLKO ZA TO PŁACIĆ !Każdy program powinien być wyceniony ,a klient sam wybierze sobie , to co mu odpowiada!!

    Odpowiedz