Łatwiej przeniesiemy numer do innego operatora. Tylko po co?

autor: Tomasz Jurczak22.02.2013, 14:43; Aktualizacja: 23.02.2013, 14:27
Operatorzy w końcu zostali zmuszeni do odstąpienia od opieszałości w kwestii przenoszenia numeru z sieci do sieci.

Operatorzy w końcu zostali zmuszeni do odstąpienia od opieszałości w kwestii przenoszenia numeru z sieci do sieci.źródło: ShutterStock

Problem z przeniesieniem numeru jeszcze do niedawna był największą zmorą klientów sieci komórkowych. Od stycznia 2013 r. sytuacja diametralnie się zmieniła. Czy operatorzy robią cokolwiek, aby przyciągnąć nowych lub zatrzymać „starych” klientów?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Klient(2015-12-21 20:17) Zgłoś naruszenie 30

    I tak biorą opłatę za aktywację numeru i nie prawda że to jest bezpłatne

    Odpowiedz
  • wacek(2013-02-24 09:38) Zgłoś naruszenie 10

    A ja bym chciał przenieść moje konto bankowe do innego banku bez zmiany numeru.I nie ma o tym mowy? A dlaczego? Czy to jest trudniejsze niż przeniesienie numeru telefonu?Czy stały numer konta dla moich kontrahentów nie jest conajmniej tak samo ważny jak numer telefonu?

    Odpowiedz
  • dam(2013-02-24 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    CZAS na operatorów TELEWIZJI komercyjnych, funkcjonujących w Polsce, 3-letnie umowy to FEUDALIZM !

    Odpowiedz
  • Mariusz(2013-02-24 21:06) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego w artykule zabrakło oferty Orange?

    Nie jest tak jak napisano w artykule jakoby wszystkie telekomy miały taką samą ofertę.

    Szybkie porównanie Orange vs T-Mobile.

    Porównanie dotyczy telefonu Sony Xperia T (J.B. 007), nielimitowane sms-y i rozmowy do wszystkich operatorów komórkowych i stacjonarnych + dostęp do Internetu.
    T-Mobile:
    Koszt zakupu telefonu 299 zł
    Koszt miesięcznego abonamentu 189,90 zł + 1,99 zł za sms-y (w tym 500 MB/miesięcznie).
    Suma kosztów poniesionych po 24 miesiącach to 4904,36 zł.

    Orange
    Koszt zakupu telefonu 149 zł
    Koszt miesięcznego abonamentu 129,90 zł (w tym nielimitowane sms-y 2000 MB/miesięcznie+ nielimitowany dostęp do portalu Deezer oraz Telewizja Tu i Tam)
    Suma kosztów poniesionych po 24 miesiącach to 2487,20 zł.

    Jeśli różnica w wysokości niemal 50% nie jest różnicą to co nią jest?

    Odpowiedz
  • Konsultantka(2013-02-23 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny "autor", Pan Tomasz Jurczak, jak widzę, fantazję ma niezwykle wybujałą, szkoda, że nie zadał sobie trudu, aby poszukać informacji na temat szczegółów ofert, wolał wymyśleć własne taryfy.

    Obecnie Play NIE MA oferty, w której abonent dostaje darmowe smsy i rozmowy w Play na pół roku za 0zł. Została ona wycofana 19 stycznia, czyli w dniu wejścia w życie nowego prawa telekomiunikacyjnego i nowych taryf. W KAŻDEJ ofercie są one zawarte w ramach zobowiązania na cały okres umowy. Opcja z darmowym pakietem 300 MB na pół roku za przeniesienie numeru w ofertach dla klientów indywiduanych i dla małych firm także nie istnieje.

    W związku z tym przypuszczam, że informacje o ofertach pozostałych operatorów również nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Gratuluję, świetna dziennikarska robota.

    Odpowiedz
  • ccc(2013-02-23 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    "Play, jako największy beneficjent przenoszonych numerów z innych sieci, sam też płacił karę za swoją agresywną politykę. Pozostali operatorzy windowali ceny połączeń do tej sieci, choćby po to, aby ten odpływ klientów zatrzymać. Na razie to się nie udaje."

    To bardzo inteligentne podejście. Klient chce odejść do Play, bo coraz więcej osób ma numer w Play, więc ma drogie połączenia - to mu podniesiemy stawki jeszcze bardziej to na pewno zostanie u nas. Tylko idiota by coś takiego wymyślił...

    Stawki do Play były wysokie ze względu na okres ochronny nałożony na nowego operatora przez UOKiK. To samo przecież jest z Polsatem, TuBiedronką i innymi nowymi operatorami, czy vopami. Wyższe ceny wynikają z wyższych stawek rozliczeń międzysieciowych na korzyść nowych operatorów. I stąd wzięło się 0,70pln/min połączenia do nowych sieci, podczas gdy do starej gwardii ceny były nie wyższe nić 0,30pln/min...

    Odpowiedz
  • janek(2013-02-23 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    w play terz mamią jak mogą klientów po skończonej umowie chciałem przejść na kartę nie mogłem bo taki jest regulamin musiałem stary numer wyrzucić do kosza a kupić nowy chyba tam żądzą młodzi bo stary fachowiec takiej durnoty by nie wymyślił

    Odpowiedz
  • Karolina(2013-02-25 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    A jeśli chcę przenieść numer obecnie na kartę - do innej sieci na abonament- jestem anonimowym abonentem, ponieważ kupując starter nie trzeba podawać swoich danych?

    Odpowiedz
  • Pablo(2014-12-30 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    No i oczywiście tzw. bezpłatne przeniesienie numeru między operatorami tak ale... sposób realizacji tego przeniesienia jest już płatny mianowicie wciskanie przez nowego operatora (np. T-Mobile) na czas realizacji całej procedury przeniesienia jakiegoś tymczasowego numeru na nowej karcie SIM, z której i tak przez kilka tygodni (w zależności od czasu wypowiedzenia u starego operatora i zwolnienia aktualnego numeru) praktycznie nie korzysta się a płacić trzeba. I to się nazywa bezpłatne przeniesienie numeru takie cyrki to tylko w Polsce.

    Odpowiedz