LTE pokona internet kablowy?

autor: Tomasz Jurczak15.02.2013, 14:00; Aktualizacja: 23.07.2013, 13:21
Pojawienie się nowych graczy na rynku z pewnością poprawi dostęp do superszybkiego internetu

Pojawienie się nowych graczy na rynku z pewnością poprawi dostęp do superszybkiego internetuźródło: ShutterStock

Jeszcze w tym roku mogą pojawić się nowe oferty LTE. Dzięki przetargowi na częstotliwość 1800 MHz, poza Polkomtelem, superszybki internet mobilny zaoferują Play i T-Mobile. Czy to koniec internetu stacjonarnego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • th(2013-02-15 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    pomyliliscie sie w artykule jest blad,

    Odpowiedz
  • Andrzej(2013-02-15 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    lte to lipa testuj u nich 7 dni a zobaczysz

    Odpowiedz
  • opa(2013-02-16 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    " Po co w takim razie mieć internet w gniazdku, skoro i tak nie możemy z niego korzystać w drodze do pracy, na wakacjach, w firmie czy w restauracji ? "
    Po co mi internet w drodze do pracy, po co na wakacjach, po co w restauracji ? W firmie mam stały dostęp.
    Bez przesady z tym LTE.

    Odpowiedz
  • Thorgh(2013-02-16 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Problemem z każdą technologią bezprzewodową jest to, że rzeczywiste transfery są niejednokrotnie 10 razy mniejsze niż te podawane przez speców od marketingu.
    Kolejny problem jest taki, że z internetu 'mobilnego' często nie da się korzystać w podróży z powodu braku jakiegokolwiek sygnału (podczas podróży pociągiem czy autostradą sygnał można złapać niemal wyłącznie w okolicy miast).
    Innym problemem są także limity transferu danych. Jeśli ktoś przerzuca dużo danych tak każdy internet mobilny odpada. Jeśli natomiast ktoś korzysta tylko ze skrzynki pocztowej i kilku serwisów internetowych, to LTE nie ma praktycznie żadnej przewagi nad sieciami starszej generacji.

    Odpowiedz
  • Thorgh(2013-02-16 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    poprawka, przedostatnie zdanie miało brzmieć "Jeśli ktoś przerzuca dużo danych to każdy internet mobilny odpada."

    Odpowiedz
  • Praktyk, Net,TV,telefon,smartfon(2013-02-16 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak działa mobilny net 3G, nawet w dużych miastach, tak też będzie z tym LTE. Mając modem 3G, kartę SIM Play Fresh, (przy czym Play ma nawet porozumienie roamingowe na GSM i transfer danych z Plus i Orange), nie wszędzie i nie zawsze moge polączyc sie z netem, aby dokonć przelewu z mBanku czy MultioBanku, jak już połączę się, to po chwili coś się zawiesi, a bank ucieknie, bo systemy bezpieczeństwa bankowości elektronicznej sa czujne i reagująnatychmiast na jakierkolwiek problemy z połączeniem. Nie wszędzie można z tego 3G, od każdego z operatorów, nawet w dużym mieście skorzystać, podobnie będzie z LTE, jeśli co 3 km, gwiaździście, nie będą postawione stacje przekaźnikowe, co jest nierealne. Tak nierealne, jak ten niby powszechny dostęp do 3G/4G i teraz do LTE. Podobnie naziemna TV cyfrowa oraz TV satelitarna, czy Internet satelitarny - nigdy nie osiągnie poziomu jakości, stabilności niezależnie od warunków atmosferycznych i nieciekawej lokalizacji użytkownika, i niezawodności połączenia, takiego jak Internet kablowy i TV kablowa-ale od solidnego operatora, modernizującego nieustannie swoje sieci i poziom techniczny usługi. choćby takiego jakim- póki co -jest UPC.

    Odpowiedz
  • ipotr(2013-02-16 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    pytanie zasadnicze po co mi limitowany transfer danych. 139 zł za 35 G. czyli oglądając youtu be w wysokiej rozdzielczości starczy na 4 dni.

    Odpowiedz
  • weasda(2013-02-16 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli zrobią LTE na wysokim poziomie czyli z bardzo dobrym sygnałem bez limitów np. 20 mb/s za 50-60 zł... to orange (tpsa) i ich neostrada idzie na śmietnik.

    Odpowiedz
  • Wszystkowiedzącyzycieznający(2013-02-16 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mi się wydaje że to nastąpi dopiero za 100 lat . Na dzień dzisiejszy to wygląda porównując internet kablowy z internetem LTE tak jak by porównywać samochód poloneza z przytartym silnikiem do nowego BMW X6 oczywiście polonezem jest LTE,Limity brak zasięgu nie dajcie się łapać na reklamy !

    Odpowiedz
  • Surfer!..(2013-02-16 17:30) Zgłoś naruszenie 01

    nie w tej postaci,1-limitGBpłatny2XwPolsacie2obniżona prędkość w PLUSie,LTE to dla"niedzielnych"internautów!..

    Odpowiedz
  • Gość już stacjonarny.(2013-02-16 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak do tej pory,każdy mobilny internet to robienie klienta w przysłowiowego "bambuko".Jeśli ktoś go używał to prędkość do.. sięga ledwie 10% tego za co się płaci.Gdyby była zapłata za to co się dostaje to wszyscy dostawcy poszli by z "torbami".

    Odpowiedz
  • obserwuję(2013-02-16 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    jak dla mnie LTE kompletnie nie stanowi dużej konkurencji dla kablowego. Gdy potrzebuję mobilnego korzystam z niego w komórce, a stacjonarny w domu gwarantuje mi przede wszystkim brak limitu danych (jego wprowadzenie w stacjonarnym groziłoby dużym odpływem klientów np. do LTE) i pewność przesyłu...więcej mi nie potrzeba...nawet 8Mb gwarantuje wysoką jakość sygnału. Po co miałbym się pakować w takim razie w limitowany mobilny??? Nie ma sensu...

    Odpowiedz
  • Kolo_(2013-02-16 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    "W praktyce oznacza to szybsze otwieranie się stron" - i przestalem czytac...

    Odpowiedz
  • zaz(2013-02-16 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    limity transwerów dyskwalifikują LTE 6GB to śmiech na dwa dni zabawy.

    Odpowiedz
  • piotr(2013-02-16 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam w dawnej tp internet za 20 Mbs płacę 45 zł i nie mam limitów tak jak w komórkowym

    Odpowiedz
  • lolo(2013-02-18 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    w uk juz chodzi tzw.EE .Troche drogi jak na początek

    Odpowiedz
  • tak i siak(2013-02-18 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Na wakacjach czy wczasach normalni ludzie odpoczywają od TVP i internetu.
    Jednak sporo "uzależnionych" bez pieprzenia na faceboku, żyć nie potrafi. Och!

    Odpowiedz
  • ap(2013-02-18 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze kilka pasemek MHz w powietrzu i będzie globalna mikrofalówka.Sie podgrzeją mózgowce. No ale DNA ludzie mają nie do uszkodzenia. Będzie biznes na psychiatrykach. A zresztą w TV pokazują w reklamach że koncerny farmaceutyczne mają odtrutkę (trutkę) na wszelkie choroby. Pozdro.

    Odpowiedz
  • jack cactus(2013-02-19 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    w tp/orange mam 10Mb za 49zł bez limitu danych; rozumiem, gdyby LTE dodawali za darmo, jako taka ciekawostka do stacjonarnego, to wtedy może i bym sam skorzystał, ale na razie to chyba żart jest że trzeba za to płacić

    Odpowiedz
  • rozczarowanylte(2013-02-20 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    W zasadzie nie ma modemów LTE (np. wbudowanych w laptopy/netbooki) innych, niż oferowane przez operatorów, polskie pasmo LTE jest inne niż niemieckie czy inne zachodnie, przez co modemy zawsze będą drogie.

    Odpowiedz