Złota zasada operatorów: złowić klienta i sprawić, by płacił jeszcze więcej

autor: Michał Fura31.01.2013, 07:03; Aktualizacja: 31.01.2013, 11:25
Rynek komórkowy w 2012 r.

Rynek komórkowy w 2012 r.źródło: DGP

Ceny usług sieci telefonicznych niby spadają, ale często płacimy za nie więcej. To dlatego, że operatorzy wprowadzają opłaty za usługi, które były darmowe. Muszą sobie odbić za promocje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • Michał(2013-01-31 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już dawno podziękowałem abonamentowi. Wolę komórki na kartę. Mam przynajmniej jasność na co i ile wydaję. A za rozmowy w ramach mojej sieci i tak nie płacę.

    Odpowiedz
  • ZD(2013-01-31 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Tobą Michał! Zapewne masz telefon w Play, ale gdybyś miał w Heya to otrzymujesz płatne smsy i mmsy, które pobierają pieniądze z konta. Znane są sztuczki T-debil: telefony z Afryki o 2:00 w nocy, na które będąc zaspanym machinalnie oddzwaniasz, bo mają prefiks 22.., tak jakby dzwonił ktoś z Warszawy. Tak zachowuje się nawiększy operator na naszym rynku.

    Odpowiedz
  • lolo(2013-01-31 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Uważajcie na te całe mobilne internetuyi inne du...ele. Znam osobę, która korzystała z tego internetu i otrzymała rachunek w kwocie 14tysięcy złotych!!! Na tym właśnie chcą się nachapać te wspaniałe sieci. Przypadek dotyczy jednej z tych czterech wymienionych w artykule.

    Odpowiedz
  • Taki sobie klient sieci(2013-01-31 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    A gdyby tak sieci dbały bardziej o swoich klientów to nie musiałyby walczyć o nowych takim kosztem i wszyscy byliby zadowoleni. Jeśli ktoś mówi, że przychód 50 mln zł to mało to ja dziękuję, co to ma być? jak ceny pozostaną tak wysokie jak są: dostęp do mobilnego internetu w rozsądnym pakiecie to koszt min 50 zł - to jak coraz więcej bezrobotnych ma za to płacić? Przychody tych firm i tak są spore a wydatki na bezsensowny marketing zbyt duże - może niech w reklamach poszukają oszczędności skoro skromne 50 mln zł to za mało?

    Odpowiedz
  • MONIKA27(2013-01-31 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Od 10 lat mam umowę z jedną z sieci w marcu mija termin i rezygnuję! kupuję sobie kartę. Mam dość opłacania abonamentu po miesiącu telefon się psuje, oczywiście w serwisie mówi zalany mamy zdjęcia! Śpiewka znana od lat. Od tego roku wychodzę z załozenia ktoś dzwoni! NIEODDZWANIAM ZECHCE ZADZWONI JESZCZE RAZ.
    DOSTAJE WYPŁATĘ 3 TYS. A 2 TYS. WYDAJĘ NA TAKIE DUPERELE RATY CYFRÓWKI ABONAMENTY INTERENT MÓWIĘ DOŚĆ

    wszystko drożeje leci w górę łeb na szyje, tylko wypłaty zamrożone!!!

    Odpowiedz
  • lkjhg(2013-01-31 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko na kartę. Wiem za co płacę i ile wydzwoniłam. Na abonamencie zawsze zrobią Cie w h...a

    Odpowiedz
  • kot wica(2013-01-31 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Rzuca się w oko, że kanciarzom spadła ilość abonentów i to mnie cieszy. Mam już tylko telefony na kartę, chociaż spotkałam się z przekrętem na kartę, ale mi uznali reklamację i to ich uratowało. Odnotowuję sobie stany komórek i ich sprawdzam non stop.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-01-31 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Telekomy zachowują się identycznie jak pozostali duzi uczestnicy globalnej gry pn. Świat XXI wieku. Hołdują zmodyfikowanej zasadzie 3xS (w wersji prześmiewczej) Skombinuj, Skubnij i Spie... (inger. autocenz.). To wdrożenie tych zasad w połączeniu z nowoczesną teleinformatyką doprowadziło do stanu, w którym nie ma giełd, a są szulernie, nie ma kupców, a są spekulanci, nie ma klientów, a są "idioci do wystrugania na dudka"... Przykre to, ale tych idiotów (czyli Nas) jest coraz więcej, a ci co manipujują są coraz lepszymi profesjonalistami. Mają coraz więcej sukcesów, bo po ich stronie - często - stoi głupie prawo, które dążąc do uregulowania wszystkiego pozostawia dziury, które da się łatwo wykorzystać. "Hitem" (moim zdaniem dla UOKIK) ostatnich miesiecy wspomnianego ORANGE jest nie manipulowanie kosztami rozmów, ale bylejakością ich łączy oraz np. telefoniczne ubezpieczanie leciwych klientów od następstw nieszczęśliwych wypadków (polisa PZU), w której wyłączono wszystkie sytuacje, które zdarzają się 80 letnim babcim i dziadkom...

    Odpowiedz
  • Wykiwany(2013-01-31 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Polska oszustwem stoi! W Netii miało być taniej niż w Orange, g..no prawda!

    Odpowiedz
  • Szarak(2013-01-31 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mimo wielu mankamentów, komuna była o wiele uczciwsza!

    Odpowiedz
  • Pytanie(2013-01-31 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie jest ten cały UOKiK ???

    Odpowiedz
  • ada(2013-01-31 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    mnie firma orange wpakowala w ubezpieczenie na zycie.umowe mieli przeslac poczta,oczywiscie nie przyslali.jak zaczelam sie domagac,przyslali swistek z ogolna inf. rozniacy sie jednak od tego o czym mowila pani przez telefon.Ogolnie mowiac oskubali mnie na kilkaset zl.gdy chcialam sprawe wyjasnic,to tel.jest nieaktualny,adres to skrytka pocztowa.uwazajcie

    Odpowiedz
  • miki(2013-01-31 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Od lat mam abonament w Plusie /moja rodzina również-4 telefony/, regularnie o czasie płacę rachunki, czasem zdarzały się jakieś awarie- nie było możliwości rozmów kilkadziesiąt minut- kilka godzin ale w ostatnim czasie Plus pokazał swoje prawdziwe oblicze: od 20grudnia 12r do 2 stycznia cicho w sieci w całym Lublińcu, nawet do alarmowych nie można się było dodzwonić, w salonie wzruszanie ramionami "nic nam nie wiadomo" po kilkudziesięciu próbach dodzwoniłam się do biura obsługi żeby przez blisko godzinę słuchać kolędy a następnie dobrej rady konsultanta żeby uzbroić się w cierpliwość "zgłoszę pani problem" A problem był bo nie tylko abonenci plusa z Lublińca nie mogli się dodzwonić ale nikt też nie mógł się dodzwonić do nich. Reklamacja i co? Dużo bełkotu nibyintelektualno-profesjonalnego - w skrócie świadczymy usługi w ramach dostępnych możliwości technicznych, analiza nie wykazała problemu, Nawet raz nie pojawiło się takie zwykłe słowo "przepraszamy". Kupiłam startery do innej sieci i nie przedłużę umowy, choć znajomy prawnik twierdzi, że Plus dał powody do zerwania umowy. W czasie ciszy w telefonach trwał planowy remont stacji przekażnikowych czy czegoś tam.

    Odpowiedz
  • wiktor(2013-01-31 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko karta,i wiedza co za ile i tak od lat i wydaje tyle ile muszę.

    Odpowiedz
  • box(2013-01-31 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Plus i Orange to najwięksi oszuści w tej branży,ja przeszedłem do Play i jestem zadowolony.moim zdaniem to by się przydał jeszcze jeden operator.Amen.

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2013-01-31 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    do 15 -Pamiętasz powiedzenie--"Złotą zasadę " bacy _ -" barany się strzyże nie zarzyna Panocku "

    Odpowiedz
  • Renia(2013-01-31 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    W czasie, gdy była jeszcze Era, ukradli mi z karty przeszło 30 zł za kure...kie smsy. Wystarczyło tylko zobaczyć kto przysłał smsa i już kradli pieniądze. W salonie dali mi adres www i sama musiałam tam reklamować i oświadczać, że nie życzę sobie takich wiadomości. Pomogło, ale kasy nie oddali. A telefon mam od początku na kartę.

    Odpowiedz
  • nunulek(2013-01-31 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Taniej wychodzi uzbierać na lepszy fon,niż płacić haracz przez 2-3 lata.Wykupuję w Orange za 10 zeta , 1000 minut na 2 tygodnie inie jestem wstanie tego przegadać.

    Odpowiedz
  • nunulek(2013-01-31 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    A propo złodziejskich SMS-ów.Poszedłem do autoryzowanego punktu i kazałem zablokować tzw. płatne SMS-y.Przestała mi znikać kasa.

    Odpowiedz
  • Ja(2013-01-31 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga na wyłączanie i włączanie usług w T-Mobile ...