Zniknięciem, bo nie upadkiem czy bankructwem – tak można nazwać zaprzestanie działalności w Polsce słowackiej sieci sprzedaży obuwia i odzieży sportowej Exisport. Jak bowiem informuje portal Głosu Pomorza GP24, dzisiaj klienci udający się do placówek Exisport zastali „ Drzwi zamknięte, szyld zdjęty i tylko lakoniczna informacja widnieje na wejściu że sklep jest zamknięty”.

Jak informuje portal, sklepy Exisport zostały zamknięte w całej Polsce. Nie da się również otworzyć strony internetowej tej sieci.

Dziennikarz portalu, który dotarł do sklepu w słupskim Jnatarze informuje, że sklep już nie istnieje. Jak się dowiedział od pracowników, zniknął towar, szyld, na wejściu wisi tylko kartka z napisem "Problemy techniczne, przepraszamy, nieczynne."

Pracownicy nie wiedzą jaka będzie ich przyszłość, bo nie zostali oficjalnie zwolnieni. – Słowacy, czyli właściciele firmy, przyjechali, spakowali towar i zamknęli sklep. Nie wiemy co powinniśmy teraz zrobić – mówi anonimowy pracownik byłego sklepu w Słupsku.

Z informacji opublikowanych dzisiaj na słowackim portalu hnonline.sk wynika, że sieć sklepów EXIsport skarżyła się na spadek sprzedaży, w związku z czym firma próbowała wynegocjować 30-50 procentowe obniżki czynszów.