Marks & Spencer zmienia strategie w Polsce - zdecydował się postawić w Polsce na duże miasta i planuje zmiany w swojej sieci sklepów. W ramach tych działań, firma już wkrótce otworzy dwie zupełnie nowe placówki, większe niż dotychczas i z szerszą ofertą produktów. Kolejne dwa salony czeka jednak likwidacja.

Jak informuje portal properyNews.pl, w sierpniu br. Marks & Spencer uruchomi nowy sklep o powierzchni ponad 3 tys. mkw. w jednym z największych centrów handlowych Łodzi - Port Ikea. Natomiast jesienią, sklep o powierzchni ponad 2 tys. mkw. pojawi w samym centrum Wrocławia. Nowe placówki zzaoferują odzież, kosmetyki, a we Wrocławiu także produkty spożywcze i wina.

Po przeanalizowaniu struktury swoich sklepów w Polsce, Marks & Spencer zadecydował o zamknięciu dwóch mniejszych sklepów, zlokalizowanych w Legnicy oraz w Warszawie - w centrum handlowym Galeria Mokotów.

Reklama

- Niestety nasze mniejsze sklepy w Legnicy i w centrum handlowym Galeria Mokotów odnotowały spadek sprzedaży i nie widzimy szans na poprawę ich wyników. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale wierzymy, że przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe opcje, by utrzymać te sklepy. Większość zatrudnionych tam osób, zostanie przeniesionych do innych sklepów M&S - mówi Jonathan Smith, dyrektor zarządzający Marks & Spencer w Europie Środkowo-Wschodniej.

Marks & Spencer prowadzi działalność w Polsce od 1998 r. i ma w Polsce 16 sklepów.