Amerykański producent oprogramowania Guidewire Software zdobył kontrakt na dostawę dla PZU, największej firmy ubezpieczeniowej w kraju. nowego programu dla obsługi klientów – podaje agencja Bloomberg.

Firma z Kalifornii, który dopiero w tym roku zadebiutowała na giełdzie, wygrała w rywalizacji z Asseco Poland, największym producentem oprogramowania w Europie Środkowej – poinformował dzisiaj reporterów Przemysław Henschke, szef departamentu technologii PZU.

PZU nie podało wartości kontraktu. Ale całkowite koszty nowego systemu „będą mniejsze” od kwoty 1 mld zł w okresie pięciu lat – oświadczył dzisiaj prezes PZU Andrzej Klesyk przed kamerami TVN CNBC. Zapewnił także, że PZU będzie kontynuowało współpracę z Asseco „w innych dziedzinach”. Klesyk dodał, że umowa z Guidewire „nie będzie miała większego wpływu” na zyski PZU.

Reklama

W reakcji na porażkę w przetargu w piątek inwestorzy przystąpili do przeceny Asseco Poland. Akcje firmy spadły w Warszawie o 1,9 proc. do 48,75 zł, czyli do najniższego poziomu od trzech tygodniu.