Asseco South Eastern Europe (ASEE) może przeznaczyć do 80 mln zł na przejęcie dwóch tureckich spółek z branży IT, z którymi prowadzi zaawansowane negocjacje, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Jeleńskiego.

"Zabudżetowaliśmy na akwizycje do 80 mln zł" - powiedział Jeleński dziennikarzom. Dodał, że spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma spółkami z Turcji. W pierwszym przypadku chodzi o firmę z rocznymi przychodami na poziomie 5,5 mln euro i ok. 1,4 mln euro zysku operacyjnego.

"Negocjujemy już ostateczną umowę. Oczywiście nawet na tym etapie może się coś nie udać. Wszystkim jednak zależy, żeby do transakcji doszło w III kwartale" - zaznaczył Jeleński. Poinformował, że druga spółka oferuje rozwiązania mobilne i generuje ok. 4,0 mln euro przychodów i 1,3 mln euro zysku operacyjnego. "Jesteśmy na etapie przygotowania się do due diligence tej firmy" - dodał prezes ASEE.

Podkreślił, że jeśli spółka nie przeprowadzi obu akwizycji, to nie wyda na przejęcia 80 mln zł, które na ten cel zabudżetowała. Jeleński poinformował, że backlog spółki na 2012 r. (portfel zamówień plus zamówienia już zrealizowane) wynosi 381 mln zł.

W I połowie roku 2012 roku spółka miała 23,70 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 23,16 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 221,77 mln zł wobec 199,42 mln zł. Spółka podała też, że rentowność operacyjna w pierwszym półroczu 2012 wyniosła 11% i wzrosła o 0,5 pkt proc. w stosunku do I półrocza 2011 r.