Długoterminowy rating został ścięty przez agencję Fitch o jeden stopień do kategorii BB+, co stanowi najwyższy poziom tzw. papierów śmieciowych, czyli takich, których nie rekomenduje się inwestorom.

Rating zadłużeniowy Nokii został zdegradowany poniżej poziomu inwestycyjnego przez agencję Fitch Ratings, która oświadczyła, że może go znowu obniżyć jeśli fiński producent telefonów komórkowych nie zdoła ustabilizować swoich finansów – podała agencja Bloomberg.

Nokia traci po zawarciu sojuszu z Microsoftem

Nokia traci pieniądze 14 miesięcy po zawarciu sojuszu z Microsoftem w celu produkcji telefonów z systemem operacyjnym Windows. Firma, która jeszcze w 2007 roku posiadała połowę globalnego rynku smartfonów, obecnie może liczyć na zaledwie 10 proc. z rocznej sprzedaży szacowanej na całym świecie na 219 mld dolarów.

Reklama

Noki na produkcji...telefonów komórkowych

W tym miesiącu fińska spółka ogłosiła straty operacyjne za pierwszy kwartał w segmencie telefonów komórkowych. Zapowiedziała, ze również w obecnym kwartale marża może być podobna albo jeszcze gorsza.

Nokia musi poprawić wyniki inaczej....

“W celu uniknięcia dalszych negatywnych decyzji ratingowych Nokia musi zaprezentować wyraźne postępy przez cały rok 2013” – napisał w dzisiejszym raporcie Owen Fenton, analityk Fitcha. I dodał, że nic nie wskazuje na to, aby Nokia mogła tego dokonać w okresie najbliższych 18 miesięcy.

Więc Nokia tnie koszty, zatrudnienie

Nokia dalej będzie się koncentrować na obniżaniu kosztów funkcjonowania spółki, poprawie płynności i wzmocnieniu pozycji finansowej – oświadczył Timo Ihamuotila, szef finansowy firmy. Na koniec pierwszego kwartału spółka miała 4,9 mld euro w gotówce.