Na alternatywnym rynku GPW zadebiutowała dzisiaj wrocławska spółka Internet Union świadcząca usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. I był to kolejny doskonały debiut - kurs akcji wrocławskiej spółki inwestycyjnej wzrósł na NewConnect o 50 proc., do 1,5 zł.

Spółka wprowadzi do obrotu 445 tys. akcji serii C.

Internet Union prognozuje osiągnięcie w 2012 r. 3,1 mln zł przychodu oraz 880 tys. zł zysku netto.

Autoryzowanym doradcą Internet Union jest Prometeia Capital.

Będzie to już 371. spółka notowana na NewConnect oraz 22. debiut w tym roku na alternatywnym rynku akcji GPW.

Historia emitenta sięga września 2003 roku, kiedy to została założona jednoosobowa działalność gospodarcza pod nazwą Internet Union Paweł Dobosz – podaje serwis prasowy NewConnect.. Emitent został zawiązany 20 kwietnia 2011 roku, a w sierpniu 2011 roku nastąpiło przeniesienie na rzecz Emitenta zorganizowanej części przedsiębiorstwa Internet Union Paweł Dobosz.

Firma świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw, wdraża kompletne rozwiązania na poziomie sprzętowym, usługowym, jak i oprogramowania. Dostarcza także swoim klientom dostęp do Internetu, telewizji oraz usług telefonicznych. Na koniec 2011 roku z usługi dostępu do Internetu korzystało 3250 klientów indywidualnych i 20 klientów biznesowych. Ponadto firma świadczył usługi telefoniczne i usługi dostępu do telewizji na rzecz blisko 1000 klientów indywidualnych.

W ramach emisji Internet Union zamierza pozyskać 445 tys.zł.

Spółka działa na razie na wrocławskim rynku, ale przyjęta strategia zakłada konsekwentne poszerzanie zasięgu terytorialnego. Pawel Dobosz, prezes Internet Union powiedział, że firma ze swoją ofertą zaczęła się już pojawiać także w Katowicach i Warszawie.