statystyki

Reforma prawa konkurencyjności: Stolice kontra nieugięta komisarz

autor: Magdalena Cedro10.02.2020, 07:18; Aktualizacja: 10.02.2020, 07:19
Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.

Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.źródło: ShutterStock

Pomimo presji państw UE szanse na szybką reformę prawa konkurencyjności są niewielkie.

Nie ma konkretnej daty zakończenia przeglądu prawa konkurencyjności – tak na list ministrów gospodarki Francji, Niemiec, Polski i Włoch, opublikowany w czwartek w DGP, odpowiedziała Komisja Europejska. Rzeczniczka KE Arianna Podestà poinformowała, że list dotarł do jego adresatki, wiceprzewodniczącej KE odpowiedzialnej za konkurencyjność Margrethe Vestager, ale na ten moment trudno mówić o konkretnych ramach czasowych.

To komplikuje zwłaszcza plany Berlina, który – jak pisze „Handelsblatt” – liczył na podjęcie kroków legislacyjnych przez KE w najbliższych tygodniach, by w czasie niemieckiego przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie roku minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier, jeden z sygnatariuszy listu, mógł szybko zakończyć proces legislacyjny i wdrożyć reformę. Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane