statystyki

Reforma prawa konkurencyjności: Stolice kontra nieugięta komisarz

autor: Magdalena Cedro10.02.2020, 07:18; Aktualizacja: 10.02.2020, 07:19
Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.

Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.źródło: ShutterStock

Pomimo presji państw UE szanse na szybką reformę prawa konkurencyjności są niewielkie.

Nie ma konkretnej daty zakończenia przeglądu prawa konkurencyjności – tak na list ministrów gospodarki Francji, Niemiec, Polski i Włoch, opublikowany w czwartek w DGP, odpowiedziała Komisja Europejska. Rzeczniczka KE Arianna Podestà poinformowała, że list dotarł do jego adresatki, wiceprzewodniczącej KE odpowiedzialnej za konkurencyjność Margrethe Vestager, ale na ten moment trudno mówić o konkretnych ramach czasowych.

To komplikuje zwłaszcza plany Berlina, który – jak pisze „Handelsblatt” – liczył na podjęcie kroków legislacyjnych przez KE w najbliższych tygodniach, by w czasie niemieckiego przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie roku minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier, jeden z sygnatariuszy listu, mógł szybko zakończyć proces legislacyjny i wdrożyć reformę. Poluzowanie przepisów antymonopolowych to jeden z postulatów, który ma pomóc europejskim koncernom w konkurowaniu z chińskimi gigantami.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane