Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju RP, Peter Altmaier, minister gospodarki i energii Niemiec, Bruno Le Maire, minister gospodarki i finansów Francji, i Stefano Patuanelli, minister rozwoju gospodarczego Włoch, apelują do Margrethe Vestager, unijnej komisarz ds. konkurencji, o działania chroniące konkurencję na europejskim rynku.
List czworga ministrów ukazuje się w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz w innych najważniejszych gazetach gospodarczo-ekonomicznych: w Niemczech w Handelsblatt, we Francji w Les Echos, we Włoszech w Sole 24 ore

Polska aktywnie bierze udział w dyskusjach o reformie polityki konkurencji w UE umożliwiającej bardziej dynamiczny rozwój przemysłu i lepsze sprostanie nowym wyzwaniom, takim jak cyfryzacja, zazielenianie przemysłu czy rosnąca presja ze strony globalnych rywali. Nasze postulaty dotyczące tych zmian, wyrażone w krajowych dokumentach strategicznych i wypowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego dla europejskiej prasy, stały się częścią wspólnej inicjatywy, którą – jako ówczesna minister przedsiębiorczości i technologii – zapoczątkowałam razem z ministrem gospodarki i energii Niemiec Peterem Altmaierem i ministrem gospodarki i finansów Francji Bruno Le Mairem we wspólnej deklaracji Trójkąta Weimarskiego „Modernizing EU Competition Policy” w lipcu ub. r. w Poznaniu. Rozmawiałam o tym również z ministrem Le Maire’em podczas ostatniej wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w naszym kraju. Teraz, wspólnie z Niemcami, Francją i Włochami, w liście do wiceprzewodniczącej wykonawczej Komisji Europejskiej Margrethe Vestager – na miesiąc przed ogłoszeniem przez Komisję wyczekiwanej strategii przemysłowej UE – prezentujemy swoje pomysły, oczekiwania i propozycje konkretnych rozwiązań odnośnie do reformy prawa konkurencji, tak by lepiej spełniało ono swoją funkcję.