statystyki

W relacjach z Niemcami gospodarka ma szanse zastąpić historię

autor: Łukasz Grajewski09.01.2020, 07:28; Aktualizacja: 09.01.2020, 07:28
Mateusz Morawiecki

Morawiecki jest właściwą osobą, by nadać rozmowom dynamikęźródło: ShutterStock

Prognostykiem zmian może być udział premiera w Forum Ekonomicznym w Berlinie.

Mateusza Morawieckiego zaproszono do dyskusji zorganizowanej przez dziennik „Die Welt”. Jak wynika z naszych informacji, polski premier miał mówić o znaczeniu zadłużenia państw w relacji do PKB dla stabilności strefy euro, kwestii transformacji energetycznej oraz zwalczaniu rajów podatkowych (wystąpienie odbyło się po zamknięciu dzisiejszego wydania DGP – red.). W forum, którego głównym tematem było uczynienie z UE czempiona zielonej transformacji, obok Morawieckiego wzięli udział m.in. szefowa CDU Annegret Kramp-Karrenbauer, minister finansów RFN Olaf Scholz oraz szefowie niemieckich koncernów.

Rozpoczęcie roku w relacjach polsko-niemieckich od eksperckiego wystąpienia premiera zwiastuje przestawienie w nich akcentów. W ub.r. ze względu na liczne okrągłe rocznice historyczne, ale i przeciągające się oczekiwania na raport dotyczący reparacji, stosunki zdominowała historia. W 2020 r. może być znacznie więcej wątków dotyczących współpracy gospodarczej.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane