statystyki

Większe uprawnienia rzecznika MŚP

autor: Patryk Słowik28.10.2019, 09:36; Aktualizacja: 28.10.2019, 09:36
Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.źródło: ShutterStock

Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. To kluczowa zmiana zawarta w projekcie nowelizacji ustawy rozszerzającej kompetencje ombudsmana przedsiębiorców.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które przygotowało projekt, uważa, że decyzja o powołaniu rzecznika MŚP była bardzo dobra, o czym najlepiej świadczy fakt, że biznes zwraca się do niego w wielu sprawach. Sęk w tym, że rzecznik nie zawsze może pomóc. Warto więc rozszerzyć jego kompetencje. Dla drobnego biznesu najważniejsze może być umożliwienie udziału rzecznika w sprawach ubezpieczeniowych przed sądami. Przygotowane rozwiązanie zakłada, że będzie to możliwe wówczas, gdy stroną w takim postępowaniu będzie przedsiębiorca z sektora MŚP, który wyrazi zgodę na piśmie na udział rzecznika, oraz gdy ombudsman brał udział w postępowaniu administracyjnym poprzedzającym omawiane postępowanie sądowe. Udział rzecznika w postępowaniu cywilnym odbywać się będzie na zasadach analogicznych do tych, które już dziś dotyczą prokuratora.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane