statystyki

Większe uprawnienia rzecznika MŚP

autor: Patryk Słowik28.10.2019, 09:36; Aktualizacja: 28.10.2019, 09:36
Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.źródło: ShutterStock

Rzecznik MŚP będzie mógł brać udział w postępowaniu w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. To kluczowa zmiana zawarta w projekcie nowelizacji ustawy rozszerzającej kompetencje ombudsmana przedsiębiorców.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które przygotowało projekt, uważa, że decyzja o powołaniu rzecznika MŚP była bardzo dobra, o czym najlepiej świadczy fakt, że biznes zwraca się do niego w wielu sprawach. Sęk w tym, że rzecznik nie zawsze może pomóc. Warto więc rozszerzyć jego kompetencje. Dla drobnego biznesu najważniejsze może być umożliwienie udziału rzecznika w sprawach ubezpieczeniowych przed sądami. Przygotowane rozwiązanie zakłada, że będzie to możliwe wówczas, gdy stroną w takim postępowaniu będzie przedsiębiorca z sektora MŚP, który wyrazi zgodę na piśmie na udział rzecznika, oraz gdy ombudsman brał udział w postępowaniu administracyjnym poprzedzającym omawiane postępowanie sądowe. Udział rzecznika w postępowaniu cywilnym odbywać się będzie na zasadach analogicznych do tych, które już dziś dotyczą prokuratora.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane