statystyki

Kiedy nadzór może wstrzymać budowę? Jest wyrok NSA

autor: Jakub Styczyński30.07.2019, 10:50; Aktualizacja: 30.07.2019, 11:12
Organ nadzoru budowlanego nie może wstrzymać budowy tylko dlatego, że jest ona wykonywana niezgodnie z warunkami zabudowy – stwierdził w niedawnym wyroku NSA.

Organ nadzoru budowlanego nie może wstrzymać budowy tylko dlatego, że jest ona wykonywana niezgodnie z warunkami zabudowy – stwierdził w niedawnym wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Organ nadzoru budowlanego nie może wstrzymać budowy tylko dlatego, że jest ona wykonywana niezgodnie z warunkami zabudowy – stwierdził w niedawnym wyroku NSA.

Przedsiębiorcy nawet na etapie wykonywania robót często borykają się z utrudnieniami formalnymi powodowanymi przez różnego rodzaju pieniaczy lub nieuczciwą konkurencję, którzy na siłę wyszukują jakiekolwiek luki, np. w pozwoleniu na budowę i zgłasza je do organu nadzorczego, próbując storpedować inwestycję. Czasem wynajdują chociażby niezgodność wykonywanych robót z decyzją o warunkach zabudowy. Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 1 lipca 2019 r. (sygn. akt II OSK 2055/17) ostatecznie wytrącił im jednak ten argument z ręki.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2019-07-30 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tylko że w naszym sądownictwie nie stosuje się zasady precedensu. Przyjdze inny sędzia i będzie po........ 😁

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane