statystyki

Jeśli rodzina chce prowadzić biznes po zmarłym, powinna decydować już ona sama, a nie ustawodawca

autor: Patryk Słowik23.05.2019, 17:00
Resort przedsiębiorczości odniósł się wówczas do tej uwagi, wskazując, że ustawa rozwiązuje najpoważniejsze bolączki. A takimi były kłopoty z przejęciem i wykonywaniem koncesji, licencji i zezwoleń i przejęcie zakładu pracy bez w najlepszym razie kilkutygodniowego przestoju.

Resort przedsiębiorczości odniósł się wówczas do tej uwagi, wskazując, że ustawa rozwiązuje najpoważniejsze bolączki. A takimi były kłopoty z przejęciem i wykonywaniem koncesji, licencji i zezwoleń i przejęcie zakładu pracy bez w najlepszym razie kilkutygodniowego przestoju.źródło: ShutterStock

Choć rządzący twierdzili, że raport Najwyższej Izby Kontroli jest nie najlepszy, to wnioski w nim zawarte wzięli sobie do serca. W projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, którą opracowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, proponuje się usprawnienie procedury sukcesyjnej zgodnie ze wskazaniami kontrolerów.

Mowa o raporcie z sierpnia 2018 r. („Połowiczny sukces sukcesji”, DGP z 2 sierpnia 2018 r.). NIK stwierdziła w nim, że kłopoty z sukcesją przedsiębiorstwa to jedna z największych bolączek prowadzących biznes Polaków. A przyjęta ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1629), choć jest cenną inicjatywą, to niekompletną. Biorąc pod uwagę, że przekazywany biznes to najczęściej firmy rodzinne, najbardziej brakowało zapisu o zarządzie tymczasowym z udziałem małżonka przedsiębiorcy w przedsiębiorstwie.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2019-05-23 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś StAAbrĘ przeczytał ??? I PO części uwzględnił ??? W PADzie , pardon , w pale się nie mieści ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane