statystyki

Jeśli rodzina chce prowadzić biznes po zmarłym, powinna decydować już ona sama, a nie ustawodawca

autor: Patryk Słowik23.05.2019, 17:00
Resort przedsiębiorczości odniósł się wówczas do tej uwagi, wskazując, że ustawa rozwiązuje najpoważniejsze bolączki. A takimi były kłopoty z przejęciem i wykonywaniem koncesji, licencji i zezwoleń i przejęcie zakładu pracy bez w najlepszym razie kilkutygodniowego przestoju.

Resort przedsiębiorczości odniósł się wówczas do tej uwagi, wskazując, że ustawa rozwiązuje najpoważniejsze bolączki. A takimi były kłopoty z przejęciem i wykonywaniem koncesji, licencji i zezwoleń i przejęcie zakładu pracy bez w najlepszym razie kilkutygodniowego przestoju.źródło: ShutterStock

Choć rządzący twierdzili, że raport Najwyższej Izby Kontroli jest nie najlepszy, to wnioski w nim zawarte wzięli sobie do serca. W projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, którą opracowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, proponuje się usprawnienie procedury sukcesyjnej zgodnie ze wskazaniami kontrolerów.

Mowa o raporcie z sierpnia 2018 r. („Połowiczny sukces sukcesji”, DGP z 2 sierpnia 2018 r.). NIK stwierdziła w nim, że kłopoty z sukcesją przedsiębiorstwa to jedna z największych bolączek prowadzących biznes Polaków. A przyjęta ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1629), choć jest cenną inicjatywą, to niekompletną. Biorąc pod uwagę, że przekazywany biznes to najczęściej firmy rodzinne, najbardziej brakowało zapisu o zarządzie tymczasowym z udziałem małżonka przedsiębiorcy w przedsiębiorstwie.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2019-05-23 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś StAAbrĘ przeczytał ??? I PO części uwzględnił ??? W PADzie , pardon , w pale się nie mieści ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane