statystyki

Branża rolna i przemysł produkcji spożywczej protestuje przeciwko ustawie antyodorowej

autor: Patryk Słowik14.05.2019, 18:00
Przedstawiciele biznesu nie ukrywają, że są rozczarowani, iż tak istotny dla nich projekt nie był wcześniej z nimi skonsultowany.

Przedstawiciele biznesu nie ukrywają, że są rozczarowani, iż tak istotny dla nich projekt nie był wcześniej z nimi skonsultowany.źródło: ShutterStock

Kilkadziesiąt organizacji reprezentujących przede wszystkim branżę rolną i przemysł produkcji spożywczej protestuje przeciwko ustawie antyodorowej, którą przygotowało Ministerstwo Środowiska. Biznes uważa, że jakkolwiek istnieje potrzeba ochrony ludzi przed smrodem, to należy wybrać rozwiązania nieuderzające w sens prowadzenia przez niego działalności.

Chodzi o projekt ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może się wiązać z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej. Ministerstwo proponuje w nim, by duże obiekty chowu lub hodowli zwierząt znajdowały się od zabudowy mieszkaniowej o co najmniej 500 m.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane