statystyki

Chcesz sprzedawać papierosy? Musisz zarejestrować się w specjalnym systemie

autor: Mariusz Szulc, Patrycja Otto08.05.2019, 11:01; Aktualizacja: 08.05.2019, 11:06
Zapasów na rynku wystarczy na nie więcej niż dwa tygodnie

Zapasów na rynku wystarczy na nie więcej niż dwa tygodnieźródło: DGP

Ciągle nie działa system, w którym powinni się zarejestrować producenci, 110 tys. detalistów oraz 900 hurtowników, aby po 20 maja móc nadal handlować wyrobami tytoniowymi.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która jest dostawcą systemu rejestrującego uczestników rynku, w rozmowie z DGP deklaruje, że jest on już od dłuższego czasu gotowy. Dlaczego w takim razie nie został uruchomiony?

Wybrana przez Komisję Europejską firma Dentsu Aegis Network Switzerland zajmująca się integracją danych na poziomie całej Unii ciągle modyfikuje swój system. Zobowiązała się do wdrożenia ostatecznej wersji do 10 maja.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • katolik(2019-06-10 16:47) Zgłoś naruszenie 01

    Jak to jest, że w kraju w którym rzekomo 91% jest katolikami widzę, co trzeciego z papierosem w ryjku? Dlaczego tylu ludzi zajmuje się handlem najbardziej rozpowszechnioną z degenerujących i śmiercionośnych substancji - tytoniu. Sam mam blisko 30 lat i nigdy nie spróbowałem tytoniu - i nie życzę sobie, by jakiś zboczeniec mnie truł dymem z papierosów. Palacze w odróżnieniu od innych nałogowców krzywdzą wszystkich wokół - ćpuny i pijaki przynajmniej nie zatruwają całkowicie okolicy w której przebywają inni ludzie (choć potępiam ich zachowanie)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane