statystyki

Pekao odchudza placówki, ale myśli o wejściu do galerii

autor: Łukasz Wilkowicz11.04.2019, 11:45; Aktualizacja: 11.04.2019, 11:48
Oddziałów przybywa tylko po fuzjach

Oddziałów przybywa tylko po fuzjachźródło: ShutterStock

Ograniczanie liczby oddziałów i pracowników przekłada się na poprawę dochodowości.

To kolejny bank, który może zdecydować się na uruchomienie małych placówek w centrach handlowych. Z takiego podejścia na naszym rynku znane są mBank czy Millennium, a na mniejszą skalę również Bank Handlowy. Największe instytucje finansowe stawiały dotąd zwykle na oddziały ulokowane przy głównych ulicach, choć okazjonalnie miały swoje punkty w galeriach.

– Będziemy przeglądać lokalizacje naszych oddziałów i – być może – zmieniać je, przybliżać do klienta. Automatyzacja, digitalizacja dokumentacji pozwoli na dosyć znaczące odchudzenie oddziałów, a co za tym idzie, zmniejszenie kosztów – mówi Piotr Wetmański, od niedawna członek zarządu banku, a już wcześniej odpowiedzialny za przygotowanie strategii na lata 2018–2020.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • bee(2019-04-11 12:22) Zgłoś naruszenie 52

    Czyli masowe zwolnienia ludzi - mających kasę około 4 5 tys. brutto , aby starczyło na te 40 tys. dla urzędników Glapy i te 100 tys. na dyrektor. banku. Jak kaczafi zadzwoni to prezes banku przyleci ze stosowną umową. Głosujcie na PiS. Popierajcie oszustów kościelnych - np. bp Jędraszewski - jak on kocha księży, a was ma z 3. i 4 sort.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-04-11 23:16) Zgłoś naruszenie 40

    Wszystkie banki przeprowadzają się do kanciap - z PKO włącznie , więc żadna nowina . Jeden tylko POcztowy - nie musi .... ; jakiś stolik , kilka taboretów , gdzieś w kącie za parawanem ... I produkcja dłużników wespół i w zespół , nabiera szwungu .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane