statystyki

Pekao odchudza placówki, ale myśli o wejściu do galerii

autor: Łukasz Wilkowicz11.04.2019, 11:45; Aktualizacja: 11.04.2019, 11:48
Oddziałów przybywa tylko po fuzjach

Oddziałów przybywa tylko po fuzjachźródło: ShutterStock

Ograniczanie liczby oddziałów i pracowników przekłada się na poprawę dochodowości.

To kolejny bank, który może zdecydować się na uruchomienie małych placówek w centrach handlowych. Z takiego podejścia na naszym rynku znane są mBank czy Millennium, a na mniejszą skalę również Bank Handlowy. Największe instytucje finansowe stawiały dotąd zwykle na oddziały ulokowane przy głównych ulicach, choć okazjonalnie miały swoje punkty w galeriach.

– Będziemy przeglądać lokalizacje naszych oddziałów i – być może – zmieniać je, przybliżać do klienta. Automatyzacja, digitalizacja dokumentacji pozwoli na dosyć znaczące odchudzenie oddziałów, a co za tym idzie, zmniejszenie kosztów – mówi Piotr Wetmański, od niedawna członek zarządu banku, a już wcześniej odpowiedzialny za przygotowanie strategii na lata 2018–2020.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • bee(2019-04-11 12:22) Zgłoś naruszenie 52

    Czyli masowe zwolnienia ludzi - mających kasę około 4 5 tys. brutto , aby starczyło na te 40 tys. dla urzędników Glapy i te 100 tys. na dyrektor. banku. Jak kaczafi zadzwoni to prezes banku przyleci ze stosowną umową. Głosujcie na PiS. Popierajcie oszustów kościelnych - np. bp Jędraszewski - jak on kocha księży, a was ma z 3. i 4 sort.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-04-11 23:16) Zgłoś naruszenie 40

    Wszystkie banki przeprowadzają się do kanciap - z PKO włącznie , więc żadna nowina . Jeden tylko POcztowy - nie musi .... ; jakiś stolik , kilka taboretów , gdzieś w kącie za parawanem ... I produkcja dłużników wespół i w zespół , nabiera szwungu .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane