statystyki

Orlen przejmuje Lotos: Paliwowa fuzja gigantów o krok bliżej

autor: Justyna Piszczatowska06.02.2019, 10:45; Aktualizacja: 06.02.2019, 10:54

źródło: DGP

Wniosek w sprawie przejęcia Lotosu przez PKN Orlen trafi wkrótce do Komisji Europejskiej. To rozpocznie formalne postępowanie.

Niewykluczone, że wniosek zostanie złożony jeszcze przed końcem lutego – wynika z informacji DGP. Dialog Orlenu z Brukselą trwa jednak już od miesięcy. W ostatnim czasie dotyczył wniosku koncentracyjnego w wersji roboczej. Trafił on do Brukseli w końcówce listopada ub.r. Orlen opisał w nim działalność swoją i Lotosu na kluczowych rynkach. Przedstawił też, jak transakcja wpłynie na konkurencję. Do wniosku dołączono pakiet dokumentów z obydwu spółek, które mają potwierdzić zgłoszone argumenty.

Dzięki rozpoczęciu dialogu z Komisją już na wstępnym etapie i omówieniu założeń całego przejęcia finalna wersja wniosku koncentracyjnego może nie wymagać już wielu poprawek. Na tej podstawie prezes Orlenu Daniel Obajtek deklaruje, że liczy na uzyskanie zgody KE na przejęcie do połowy roku. To dość krótki termin, choć trzeba pamiętać, że przygotowania trwają od dłuższego czasu. Badanie sytuacji w Lotosie pod względem sytuacji finansowej, prawnej i podatkowej, czyli due dilligence, rozpoczęło się już w kwietniu ub.r.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane