Państwo polskie najbardziej dociska najmniejszych. Od krajów przyjaznych podatkowo dzieli nas przepaść

autor: Sebastian Stodolak11.01.2019, 09:05; Aktualizacja: 11.01.2019, 15:33
Ustrój, w którym żyjemy, to ani socjalizm, ani kapitalizm, ani autorytaryzm, ani prawdziwa demokracja. Można go nazwać systemem urzędniczo koncesjonowanej wolności

Ustrój, w którym żyjemy, to ani socjalizm, ani kapitalizm, ani autorytaryzm, ani prawdziwa demokracja. Można go nazwać systemem urzędniczo koncesjonowanej wolnościźródło: ShutterStock

Nasze państwo stworzyło system opresji wobec maluczkich, zaś rządowa pomoc najsłabszym to najczęściej działania pozorowane albo im szkodzące.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • emeryT(2019-01-11 10:06) Zgłoś naruszenie 520

    Bo maluczkiego łatwiej skubać i tak jest jak pamięcią sięgam. Przed ok. 20 laty zapłaciłem podatek w terminie. Niestety PIT-5 oddałem z 5 dniowym opóźnieniem (nie przeczę, że moje roztargnienie), po ponad 5 miesiącach Urząd Skarbowy (Tarnowskie...) wlepił mi za to karę i to dość dość sporą a wiem, że nie musiał - pozdrawiam pazerną wtedy młodą urzędniczkę...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Keraj(2019-01-11 10:42) Zgłoś naruszenie 1095

    Facet masz u mnie flaszkę. Tak dobrze i dosadnie napisanego artykułu nie czytałem od lat. Dodam tylko tyle ani PiS ani inne ugrupowanie polityczne nie jest zainteresowane aby ten stan który perfekcyjnie opisales zmienić. Nie czytamy, nie uczymy się o samdoskonaleniu zapomnij. Stajemy się jako społeczeństwo ciemną masą w rękach nierzadko głupich polityków.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tsz(2019-01-11 10:51) Zgłoś naruszenie 555

    Ale takie same wnioski można było wyciągnąć 10lat temu.Nic się nie zmieniło,jesteśmy traktowani jak goje przez mafię z MF

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prof. dr(2019-01-11 11:06) Zgłoś naruszenie 455

    500 odliczane od podatku. uczciwe zasady, pracujesz=obniżasz podatek. A nie za darmo bo się należy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polska to Nienormalność _ Inspektor Pracy(2019-01-11 11:15) Zgłoś naruszenie 4324

    Trzeba było o tym piszczeć jak rządził Tusk z Mafią POlityczną gdyż jak ogłosił w sprawie Emerytur POmostowych" Jak się będziecie sądzić to podniesiemy koszty sądowe" i to uczynił..dowód: Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • poPO(2019-01-11 11:24) Zgłoś naruszenie 496

    Świetny artykuł!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-11 12:13) Zgłoś naruszenie 301

    Państwa polskiego nie ma - by już aktualnym Sienkiewiczem nie lecieć , bo przecież słuchać hadko .

    Odpowiedz
  • usa(2019-01-11 12:33) Zgłoś naruszenie 1132

    "Państwo opresji"? Bez przesady!!!

    Odpowiedz
  • expert emeryt(2019-01-11 12:56) Zgłoś naruszenie 738

    Fanatycy lewactwa ! Podatki płaci się ZŁOTÓWKAMI a nie procentami !!!! Np. PIT - 18% z 1000zł to tylko180zł . Z 5000zł płaci się 900zł. Dociska się bogatszych !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MAJK(2019-01-11 13:04) Zgłoś naruszenie 362

    Doskonały artykuł.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2019-01-11 13:18) Zgłoś naruszenie 510

    Nasz kraj to Jest BURDLEL STAN, MAFIA URZĘDNICZA DOSTAJE PENSJE z naszych podatków które zabierane są na ich utrzymanie, rozrasta się w zastraszającym tempie, np Olsztynie opanowują wszystkie budynki które były wolne, gdzie nie pójdziesz pełno urzędów całe miasto i peryferie, urząd marszałkowski, urząd wojewódzki, starostwo, ratusz , prezydent, wojewoda,gdzie nie sięgniesz wzrokiem ,urząd skarbowy, podobno jest tych urzędniczyn z Bożej łaski jest w samym Olsztynie ok 1000 szt. Policzyć ile biorą kasiory za prawie nic nie robienie miesięcznie to przyprawia normalnego człowieka o zawroty głowy. Przepraszam "garskę" urzędników którzy zasługują na nazwę URZĘDNIKA.

    Odpowiedz
  • krzych(2019-01-11 13:29) Zgłoś naruszenie 2413

    Czy kraje przyjazne to te które zniszczyły nam przemysł?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • quano(2019-01-11 14:19) Zgłoś naruszenie 519

    Myślę że każdy rozgarnięty mechanik, który pracuje u siebie, to 3000 tysiące złotych przytula tygodniowo. Kwota z artykułu to żart jakiś.

    Odpowiedz
  • marta(2019-01-11 15:00) Zgłoś naruszenie 323

    To prawda , urzędnicy skarbowi to psychopaci , nie ruszają mafiozów i polityków a takich jak ja niepełnosprawnych , liczących każdą złotówkę zmuszają do samobójstwa...niszczą życie..Urzędników skarbowych nie obowiązuje jakiekolwiek prawo , robią co chcą , prawem jest ich widzimisię...tak , sądy , politycy chronią ten układ...szary obywatel jest w potrzasku...nikt go nie obroni...

    Odpowiedz
  • rychu(2019-01-11 15:55) Zgłoś naruszenie 181

    super!

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2019-01-11 17:34) Zgłoś naruszenie 340

    Świetny artykuł, brawa dla autora !! Tak właśnie jesteśmy okradani przez tak zwaną "elitę" przystrojoną w melonik i białe rękawiczki. A im pasiasty garniturek lud powinien uszyć ! Słyszę czasami w tubie nowego Urbana [czytaj Kurskiego] że Polak powinien być patriotą, iść w jednym szeregu z ... ano właśnie ? Czy ja jestem nadwiślańskim kamikadze ?! Za dużo szacunku mam dla siebie samego. I własnego cienia. Zaś dla nich tylko odrazę i pogardę. Za kłamstwa, oszustwa, za szemrane układy ... za całokształt ich "pracy"

    Odpowiedz
  • a jak to bylo za Tuska -historyczny tekst(2019-01-11 18:12) Zgłoś naruszenie 1310

    ...Ale to nie wszystko:POlska tonie w długach a Oni sobie Hucpę Euro 2012 organizują gdyż pierwszy kibol w RP ma w głowie POdobnie jak piłka POwietrze. Zamiast obniżać jak obiecał POdatki do 18 % to Wam VAT Oszust jeden wciąż POdnosi - długi państwa rosną - TVN żebrze od społeczeństwa na biedne rodziny i dzieci gdy Donald za zaoszczędzone pieniądze w ten sposób na tych dzieciach i rodzinach buduje stadiony (nikomu niepotrzebne szczególnie PO Euro - i to bez Referendum nakazanego w Konstytucji przy znacznych wydatkach państwa) lub funduje Radnym Diety za kadencje w wysokości 150 000 zł!!!. Zakłady państwowe wyprzedają a te już jako prywatne PO -tem Podnoszą ceny produktów i na Was odbijają sobie koszt zakupu (np. energetyka)- -. Obiecał że Prezesi nie będą mieli odpraw wyższych niż Jego mama gdy jako pielęgniarka zarabiała -zlikwidował Im podatek progresywny dzięki czemu są jeszcze bogatsi.!!! -. Obiecał w 2008 umocnienie się złotego i przez nie zrealizowaną wówczas obietnicę na "Opcjach Walutowych" POlska Prezesów potraciła miliardy przez kolejne 3 lata.(PKP Cargo :JSW itp itp.) -Mieliście żyć godniej a On żeruje nawet na trupach obniżając zasiłki POgrzebowe.(od 1 marca spadają o POnad 2000zł w dół) -Prywatyzacja 740 firm -rok 2008 giełda do miesiąca lipca poszła "na pysk"- od nadmiaru tych bułeczek -straciły miliony fundusze powiernicze ,inwestorzy,NFI ,ciułacze a ON w wrześniu bezczelnie zwala wszystko na kryzys światowy który tylko ją dobił gdyż rozpoczął się w sierpniu 2008.-patrz wykresy WIG-20 z tego okresu 2008.. -. Donald nadal rządząc doprowadza do ruiny ZUS (najniższą płaca bez względu na zawód ( w krajach o dobrej kondycji jest ona uzależniona od zawodu) a więc najniższymi składkami do ZUS gdyż właściciele firm widząc co się dzieje mówią -dość -nie będziemy na"niebieskiego ptaszka pracować" i wolą płacić płace pod stołem -bez składek) -. Rujnuje w ZUSie środki na rezerwę demograficzną ,bierze jak swoje składki wpłacane do NFI gdyż mu od płacenia wysokich POnad kominowych premii prezesom forsy w budżecie brakuje. -,Budżet zrujnowany , pożyczek nabranych ,wszystko wyprzedaje jak Ćpun rodowe srebra ,za piłką kibol jeden biega bez Referendum zalecanego w Konstytucji buduje drogie stadiony ,na leczenie brak środków -WOŚP Go wyręcza - - abonament RTV nie zlikwidowany ,Radary na drogach montuje choć niby sam ma prawo-jazdy -- to Jest Podsumowanie Rządów Donalda ,Rządów kręcących lody gdzie brakuje na wszystko kasy ale nie na diety i POdwyżki na Radnych w 2011 do uwaga :150 000 zł od kadencji pracy społecznej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I o to idzie(2019-01-11 18:34) Zgłoś naruszenie 11

    Dobry art. To coś co dzieje się od zawsze w każdej cywilizacji. Wielu tego nie rozumie. Rozgarnięty mechanik 3. tys. na tydzień przytula w dużym mieście,i to nie każdym i nie w małym. Najlepiej mają się rządzący korporacjami, w białej, czarnej, partyjnej mafii. PiS to wychowankowie Rydzyk-owego plemienia. Kaczafi, D. Trump, Rzym odpowiada za dobór ludzi.

    Odpowiedz
  • soroka(2019-01-11 19:02) Zgłoś naruszenie 121

    Czyli tak;; skarbówka = potrzebuje leczenia psychiatrycznego , sędziowie=nadęte bufony biorące w łapę, lekarze=muszą najpierw siebie wyleczyć z chciwości(wciskają produkty firm farmaceutycznych), policjanci muszą się nauczyć czytać,bo słyszałem iż ostatniego zwolnili z taką umiejętnością i nauczyć się przepisów,wojsko= śmiechu warte,rząd=bandziory i złodzieje.Dalej? Nie warto,szkoda czasu.Walą cię po kieszeni?Wal ich też.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-01-11 20:46) Zgłoś naruszenie 06

    Autor kłamie i bredzi jak najęty. Autoportret idioty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz