Państwo polskie najbardziej dociska najmniejszych. Od krajów przyjaznych podatkowo dzieli nas przepaść

autor: Sebastian Stodolak11.01.2019, 09:05; Aktualizacja: 11.01.2019, 15:33
Ustrój, w którym żyjemy, to ani socjalizm, ani kapitalizm, ani autorytaryzm, ani prawdziwa demokracja. Można go nazwać systemem urzędniczo koncesjonowanej wolności

Ustrój, w którym żyjemy, to ani socjalizm, ani kapitalizm, ani autorytaryzm, ani prawdziwa demokracja. Można go nazwać systemem urzędniczo koncesjonowanej wolnościźródło: ShutterStock

Nasze państwo stworzyło system opresji wobec maluczkich, zaś rządowa pomoc najsłabszym to najczęściej działania pozorowane albo im szkodzące.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • Machiavel(2019-01-27 06:38) Zgłoś naruszenie 40

    Nareszcie rzetelny art w GP.A dzieje się tak bo zawsze u władzy w naszym nieszczęsnym kraju są jurgieltnicy stronnictwa ruskiego (SLD, PSL), pruskiego (PO) albo amerykańsko-ży...owskiego (PIS), co do zasady lewicowo-postkomunistyczne oligarchie charakterystyczna dla kompradorskiego kapitalizmu kolesi, czyli z kanapowymi mafiami partyjnym służącymi obcym panom za patologiczne przywileje i prawo okradania własnego narodu. Czyli takiego, gdzie sprzedajni rodzimi agenci obcych interesów, (po polsku zwani jurgieltnikami), za możliwość trwania u koryta władzy i w konsekwencji rozkradania majątku współplemieńców oraz ich bezmiłosnej eksploatacji, gotowi są zrobić każde ******** wbrew interesowi narodu.

    Odpowiedz
  • Jurk(2019-01-24 22:27) Zgłoś naruszenie 10

    Żółte kamizelki i na ulicę. Dajmy im popalićj

    Odpowiedz
  • Szlag(2019-01-13 10:05) Zgłoś naruszenie 20

    Za jeden miesiac miałam nadpłatę vatu 2700. Za kolejny prawie 2700 do zapłaty. To był lipiec. Wyjechałam na urlop. Księgowa z opóźnieniem złożyła pismo o przeksiegowanie nadpłaty, którą US wciąż miał na swoim koncie. Wyliczyli spoznenie na 17 dni. Dali za to karę grzywny 2800 plus mandat 500. Po drodze zajęcie kont. Oczywiście zdjeli wszystko a nadpłata została. Przesunięcie rozliczyli dopiero jesienią.

    Odpowiedz
  • dnc(2019-01-12 11:21) Zgłoś naruszenie 40

    Problem tutaj opisany jest dużo szerszy i trzeba patrzeć na niego z ważnego puntku widzenia. Braku zaufania państwa do obywatela i obywatela do państwa. Po 1989 nie wybudowaliśmy społeczeństwa obywatelskiego, który byłby ważnym podmiotem w budowaniu dobrobytu państwa. Tak jak to ma miejsce we wspomnianej Wielkiej Brytanii. Tam obywatel ma zaufanie do państwa a ono do niego. Państwo jest by organizować samo państwo, a nie wdzierać się ludziom do domów i łózek. Ten brak zaufania widać na każdym kroku. Kiedy płacimy podatki, mówimy, że państwo nas okrada , patrząc na te wałki kiedy wypływają miliardy na różne pomysły możemy utwierdzać się w przekonaniu, że tak jest. Państwo jest słabe wobec silnych i silne wobec słabych. W Polsce ta zasad obowiązuje od wielu lat. I decyzje MF wpisują się z ten plan. Mógłbym tu jeszcze pisać i pisać, ale nie mam złudzeń. Lepiej już było. Przed 1939. Potem już tylko zjazd w dół.

    Odpowiedz
  • Ragnarok(2019-01-12 00:35) Zgłoś naruszenie 30

    Świetny tekst. Pogratulować!

    Odpowiedz
  • peksiu(2019-01-11 22:15) Zgłoś naruszenie 101

    Teraz jeszcze jakaś konferencja pod dyktat żandarma świata przeciw Iranowi. Politycy w Polsce - srebrnikowcy- zapomnieliście już ile i co zrobiła PERSJA podczas II Wojny Światowej, . To jest celowa robota skłócania Polski z innymi krajami i w Europie i na świecie. W Polsce w kraju już się udało, - Katarzyna Caryca, Bismarck, Berman, - wszystko idzie zgodnie z wytycznymi. Tak niszczy się BRACI.???

    Odpowiedz
  • Bert(2019-01-11 20:46) Zgłoś naruszenie 06

    Autor kłamie i bredzi jak najęty. Autoportret idioty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • soroka(2019-01-11 19:02) Zgłoś naruszenie 121

    Czyli tak;; skarbówka = potrzebuje leczenia psychiatrycznego , sędziowie=nadęte bufony biorące w łapę, lekarze=muszą najpierw siebie wyleczyć z chciwości(wciskają produkty firm farmaceutycznych), policjanci muszą się nauczyć czytać,bo słyszałem iż ostatniego zwolnili z taką umiejętnością i nauczyć się przepisów,wojsko= śmiechu warte,rząd=bandziory i złodzieje.Dalej? Nie warto,szkoda czasu.Walą cię po kieszeni?Wal ich też.

    Odpowiedz
  • I o to idzie(2019-01-11 18:34) Zgłoś naruszenie 11

    Dobry art. To coś co dzieje się od zawsze w każdej cywilizacji. Wielu tego nie rozumie. Rozgarnięty mechanik 3. tys. na tydzień przytula w dużym mieście,i to nie każdym i nie w małym. Najlepiej mają się rządzący korporacjami, w białej, czarnej, partyjnej mafii. PiS to wychowankowie Rydzyk-owego plemienia. Kaczafi, D. Trump, Rzym odpowiada za dobór ludzi.

    Odpowiedz
  • a jak to bylo za Tuska -historyczny tekst(2019-01-11 18:12) Zgłoś naruszenie 1310

    ...Ale to nie wszystko:POlska tonie w długach a Oni sobie Hucpę Euro 2012 organizują gdyż pierwszy kibol w RP ma w głowie POdobnie jak piłka POwietrze. Zamiast obniżać jak obiecał POdatki do 18 % to Wam VAT Oszust jeden wciąż POdnosi - długi państwa rosną - TVN żebrze od społeczeństwa na biedne rodziny i dzieci gdy Donald za zaoszczędzone pieniądze w ten sposób na tych dzieciach i rodzinach buduje stadiony (nikomu niepotrzebne szczególnie PO Euro - i to bez Referendum nakazanego w Konstytucji przy znacznych wydatkach państwa) lub funduje Radnym Diety za kadencje w wysokości 150 000 zł!!!. Zakłady państwowe wyprzedają a te już jako prywatne PO -tem Podnoszą ceny produktów i na Was odbijają sobie koszt zakupu (np. energetyka)- -. Obiecał że Prezesi nie będą mieli odpraw wyższych niż Jego mama gdy jako pielęgniarka zarabiała -zlikwidował Im podatek progresywny dzięki czemu są jeszcze bogatsi.!!! -. Obiecał w 2008 umocnienie się złotego i przez nie zrealizowaną wówczas obietnicę na "Opcjach Walutowych" POlska Prezesów potraciła miliardy przez kolejne 3 lata.(PKP Cargo :JSW itp itp.) -Mieliście żyć godniej a On żeruje nawet na trupach obniżając zasiłki POgrzebowe.(od 1 marca spadają o POnad 2000zł w dół) -Prywatyzacja 740 firm -rok 2008 giełda do miesiąca lipca poszła "na pysk"- od nadmiaru tych bułeczek -straciły miliony fundusze powiernicze ,inwestorzy,NFI ,ciułacze a ON w wrześniu bezczelnie zwala wszystko na kryzys światowy który tylko ją dobił gdyż rozpoczął się w sierpniu 2008.-patrz wykresy WIG-20 z tego okresu 2008.. -. Donald nadal rządząc doprowadza do ruiny ZUS (najniższą płaca bez względu na zawód ( w krajach o dobrej kondycji jest ona uzależniona od zawodu) a więc najniższymi składkami do ZUS gdyż właściciele firm widząc co się dzieje mówią -dość -nie będziemy na"niebieskiego ptaszka pracować" i wolą płacić płace pod stołem -bez składek) -. Rujnuje w ZUSie środki na rezerwę demograficzną ,bierze jak swoje składki wpłacane do NFI gdyż mu od płacenia wysokich POnad kominowych premii prezesom forsy w budżecie brakuje. -,Budżet zrujnowany , pożyczek nabranych ,wszystko wyprzedaje jak Ćpun rodowe srebra ,za piłką kibol jeden biega bez Referendum zalecanego w Konstytucji buduje drogie stadiony ,na leczenie brak środków -WOŚP Go wyręcza - - abonament RTV nie zlikwidowany ,Radary na drogach montuje choć niby sam ma prawo-jazdy -- to Jest Podsumowanie Rządów Donalda ,Rządów kręcących lody gdzie brakuje na wszystko kasy ale nie na diety i POdwyżki na Radnych w 2011 do uwaga :150 000 zł od kadencji pracy społecznej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2019-01-11 17:34) Zgłoś naruszenie 340

    Świetny artykuł, brawa dla autora !! Tak właśnie jesteśmy okradani przez tak zwaną "elitę" przystrojoną w melonik i białe rękawiczki. A im pasiasty garniturek lud powinien uszyć ! Słyszę czasami w tubie nowego Urbana [czytaj Kurskiego] że Polak powinien być patriotą, iść w jednym szeregu z ... ano właśnie ? Czy ja jestem nadwiślańskim kamikadze ?! Za dużo szacunku mam dla siebie samego. I własnego cienia. Zaś dla nich tylko odrazę i pogardę. Za kłamstwa, oszustwa, za szemrane układy ... za całokształt ich "pracy"

    Odpowiedz
  • rychu(2019-01-11 15:55) Zgłoś naruszenie 181

    super!

    Odpowiedz
  • marta(2019-01-11 15:00) Zgłoś naruszenie 323

    To prawda , urzędnicy skarbowi to psychopaci , nie ruszają mafiozów i polityków a takich jak ja niepełnosprawnych , liczących każdą złotówkę zmuszają do samobójstwa...niszczą życie..Urzędników skarbowych nie obowiązuje jakiekolwiek prawo , robią co chcą , prawem jest ich widzimisię...tak , sądy , politycy chronią ten układ...szary obywatel jest w potrzasku...nikt go nie obroni...

    Odpowiedz
  • expert emeryt(2019-01-11 14:53) Zgłoś naruszenie 85

    @ nie kłam Od 5000zł jest NADAL 18%!!! @giga A ty pomyśl, co z tego ma ten, co płaci 5 razy tyle. Po lepszym chodniku chodzi ? Jego dzieci są lepiej uczone w szkole ? Dosc tej idiotycznej sprawiedliwosći SPOŁECZNEJ !

    Odpowiedz
  • quano(2019-01-11 14:19) Zgłoś naruszenie 519

    Myślę że każdy rozgarnięty mechanik, który pracuje u siebie, to 3000 tysiące złotych przytula tygodniowo. Kwota z artykułu to żart jakiś.

    Odpowiedz
  • krzych(2019-01-11 13:29) Zgłoś naruszenie 2413

    Czy kraje przyjazne to te które zniszczyły nam przemysł?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2019-01-11 13:18) Zgłoś naruszenie 510

    Nasz kraj to Jest BURDLEL STAN, MAFIA URZĘDNICZA DOSTAJE PENSJE z naszych podatków które zabierane są na ich utrzymanie, rozrasta się w zastraszającym tempie, np Olsztynie opanowują wszystkie budynki które były wolne, gdzie nie pójdziesz pełno urzędów całe miasto i peryferie, urząd marszałkowski, urząd wojewódzki, starostwo, ratusz , prezydent, wojewoda,gdzie nie sięgniesz wzrokiem ,urząd skarbowy, podobno jest tych urzędniczyn z Bożej łaski jest w samym Olsztynie ok 1000 szt. Policzyć ile biorą kasiory za prawie nic nie robienie miesięcznie to przyprawia normalnego człowieka o zawroty głowy. Przepraszam "garskę" urzędników którzy zasługują na nazwę URZĘDNIKA.

    Odpowiedz
  • MAJK(2019-01-11 13:04) Zgłoś naruszenie 362

    Doskonały artykuł.

    Odpowiedz
  • expert emeryt(2019-01-11 12:56) Zgłoś naruszenie 738

    Fanatycy lewactwa ! Podatki płaci się ZŁOTÓWKAMI a nie procentami !!!! Np. PIT - 18% z 1000zł to tylko180zł . Z 5000zł płaci się 900zł. Dociska się bogatszych !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • usa(2019-01-11 12:33) Zgłoś naruszenie 1132

    "Państwo opresji"? Bez przesady!!!

    Odpowiedz