Jak Idea Bank wkręcał klientów w GetBack

autor: Bartek Godusławski31.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 31.10.2018, 07:28
GetBack

GetBackźródło: ShutterStock

Gwarantowany zysk i kapitał, kilkanaście godzin na podjęcie decyzji – tak bank oferował obligacje windykatora. Teraz składa zawiadomienia do prokuratury na byłych pracowników

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Getin Nopble Bank to oszuści i złodzieje(2019-02-16 09:53) Zgłoś naruszenie 20

    Getin Noble Bank sprzedawał wprowadzając klientów świadomie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokładnie tak samo i też jeszcze na 2 tyg.przed wybuchem afery w mediach, czyli do końca marca 2018. Mam nadzieje, że złodzieje znajdą swoje miejsce za kratkami!!!

    Odpowiedz
  • pierwiastek z minus jeden(2018-12-02 03:28) Zgłoś naruszenie 01

    Podcza transporu jaj to one sie raczej tlukom a nie legnom z nich kurczaki.

    Odpowiedz
  • magda(2018-11-17 09:23) Zgłoś naruszenie 11

    Jest BFG i daje gwarancje, że do 100 tys. euro pieniądze są we wszystkich bankach zabezpieczone . Karuzela pędzi ale dla Czarneckiego propozycja szefa KNF była jakby mafijna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ryszard/1945.(2018-11-02 10:03) Zgłoś naruszenie 30

    Przypomnijcie sobie jak okradł ludzi facet w Ameryce było tego chyba kilka miliardów USD, skonfiskowali wszystko siedzi facet w kryminale do końca życia on nie nic oraz zabrali wszystko rodzinie i jego pociotką, u nas kradną jak zostaną osądzeni to na kilka lat dolary i złoto są pochowane, wychodzą po kilku tatach i robią dalej przekręty w białych kołnierzykach, patrz Wołomin, Pruszków oraz karuzela watowska tam są setki milionów od przekrętu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gryzoń(2018-11-02 08:07) Zgłoś naruszenie 20

    Presja sprzedażowa na pracownika to jedno. Jasnym jest, że na wyniku zależy zarówno zarządowi jak i pracownikowi, który ma prowizję od sprzedaży. Ale to co "dostawali" na szkoleniach to jedno, a co faktycznie robił pracownik to drugie. Potrafię sobie wyobrazić, że szkolenie było aby iść blisko krawędzi, a pracownik ją przekroczył. Idea Bank w takich przypadkach, gdzie ktoś ma dowody na to, że bankier pisał o gwarantowanym zysku dostaną swoją kasę. Ale wiem też, że masa ludzi składa reklamacje mając wiedzę czym są te papiery, że mogą stracić wszystko. Składa bo wtopiła i próbuje się podłączyć. Takich pewnie jest nawet większość.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hej wesoło, dalej w koło(2018-11-01 18:59) Zgłoś naruszenie 80

    Jednym słowem zatrudniam pracowników ale nie odpowiadam za ich pracę. Ludzie uciekajcie z pracy w bankach. Toż oni gorzej traktują swoich pracowników niż SB swoich. Dyrekcja banku powinna odpowiadać za tzw. sprawstwo kierownicze. Nie mówiąc już o odpowiedzialności posłów za uchwalenie błędnego prawa. Firm windykacyjnych wiele, egzekwują nieistniejące długi, a herszt powiada - to nie ja, to służba winna, że moje polecenia wykonywała.

    Odpowiedz
  • Bbb(2018-11-01 16:03) Zgłoś naruszenie 12

    Co teraz będzie z Idea Bank...? Niepokojące!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-10-31 21:54) Zgłoś naruszenie 10

    A Orange wpuszcza klientów w PayTela ... I w inne maliny też . I przecież nie jest wyjątkiem ... A czemuż to takie zjawiska w III ŻRP mają miejsce ? - bo parazollek (taka krysza) , nad każdym ważniejszym złodziejem jest ustanowiony przez wyznaczone psy , specjalnej rasy zresztą , o ksywce Jurgieltmann , jak mówią ...

    Odpowiedz
  • Xxx(2018-10-31 15:16) Zgłoś naruszenie 150

    Doradcy byli zmuszani i naciskani na sprzedaż pod ogromną presją, a teraz bank się wypiera! Najłatwiej zrzucić winę na małe płotki!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mirek(2018-10-31 14:43) Zgłoś naruszenie 61

    Tak samo kiedyś sprzedwali w Getinie unit linku, mówiąc przez telefon, że to lokaty bankowe.

    Odpowiedz
  • Raffff(2018-10-31 12:40) Zgłoś naruszenie 131

    Najgorzej jest zawierać jakiekolwiek umowy w "Oddziałach" i "Na Żywo" z Doradcą... Kto to później i co ma komuś udowodnić skoro "rozmowa nie została zarejestrowana"? Z Doradcą TELEFONICZNYM jak wiemy rozmowa jest "nagrywana" i przetrzymywana na "nośnikach" W PEŁNI BEZPIECZNIE i możemy do rozmowy wrócić jak wyglądała czy była jakaś presja i czy było rzetelne informowanie czynie... No wszystko można SETKITysięcy razy analizować i słuchać... ...Co można analizować i odsłuchiwać po zawartej umowie z Doradcą Stacjonarnym? >>>NIC.. I dlatego zawsze największe wałki są realizowane STACJONARNIE.... Tam gdzie całe zdarzenie nie jest rejestrowane. ...Często się zniechęca ludzi do zawierania umów "telefonicznie" gdyż jakieś tam numery na wnuczki i wnuczków i tak dalej ale w rzeczywistości... Jeżeli dzwoni nr firmowy.. To rozmowa jest REJESTROWANA... A każde jej zdanie i decyzja przetrzymywana powyzej 5 lat na nośnikach... DO ODSŁUCHIWANIA TYSIĄC RAZY W SĄDZIE... ...Co i kto nam będzie świadczył ze było tak i tak... w Sieci Stacjonarnej? Jak wiemy wolno samemu tylko podejść do Doradcy Stacjonarnego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rysiek (2018-10-31 12:02) Zgłoś naruszenie 192

    Działalnośc Idea Bankiem w tym przypadku opiera się na masowym ogłupianiu klientów /inwestorów i pogrążaniu ich w totalnym kłamstwie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • J(2018-10-31 10:33) Zgłoś naruszenie 360

    A co z Getin Noble Bank i Noble Securities? Wciskali razem ten sam kit!!! To jedna sitwa, jeden właściciel, mózg operacji, który wg autora " mógł coś wiedzieć.."

    Odpowiedz
  • SUWEREN żąda ... (2018-10-31 10:24) Zgłoś naruszenie 1311

    … powołania w sprawie GetBack KOMISJI ŚLEDCZEJ z Posłów w sprawie przekrętów GetBack , ale z udziałem w niej jedynie max 50 % w niej OSłów z PIS oraz z przewodniczącym NIEZRZESZONYM Posłem dla zagwarantowania wiarygodnego działania Komisji. Dość już Komisji Śledczych jedynie z PIS … !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alleluja i do przodu(2018-10-31 10:22) Zgłoś naruszenie 163

    ,,Getin Noble jest częścią grupy kapitałowej Leszka Czarneckiego. Należał do niej także utworzony pięć lat temu GetBack. Spółka błyskawicznie urosła do pozycji numer dwa w swojej branży, a Czarnecki po raz kolejny udowodnił, że nie ma takiego obszaru branży finansowej, w której nie potrafiłby odnieść sukcesu. W marcu zeszłego roku sprzedał zajmującą się zarządzaniem wierzytelnościami firmę konsorcjum funduszy private equity z Abris Capital na czele. Za wszystkie akcje nabywca zapłacił 825 mln zł." Tak głowę do interesów ma L. Cz. i jego ferajna, ma. GetBack bankier już sprzedał a inwestorzy zostali bez kasy. Teraz tracą chciwi. W 1989 r. tracili naiwni i wierzący. Garnęli watykańczycy i politykierzy /z każdej partii/. Anno Domini 2018 paż. watykańczycy i politykierzy biorą dalej.

    Odpowiedz
  • Kraj Rad(2018-10-31 10:21) Zgłoś naruszenie 85

    o take POlske walczyłeś?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2018-10-31 09:32) Zgłoś naruszenie 460

    I jak zwykle karę poniosą tylko płotki, ludzie pieniędzy nie odzyskają a właściciel banku kupuje sobie następną wyspę i skupuje złoto i będzie ustawiony on i jego cała rodzina na następne pokolenia i śmieje się facet i inni jemu podobni aż ziemia drży.

    Odpowiedz
  • jarek(2018-10-31 09:25) Zgłoś naruszenie 471

    Teraz czekamy jak wyjdą na wierzch wewnętrzne procedury przymuszania pracowników przez kierownictwo banku.

    Odpowiedz
  • maxxxxxxxxxxx(2018-10-31 09:18) Zgłoś naruszenie 2011

    tak jak kredyty w tzw frankach..chodzo o to samo oszukać okraść..zapomnieć

    Odpowiedz