statystyki

Alternatywa dla papierosów. Klienci powinni być informowani o produktach o mniejszej szkodliwości

autor: Patrycja Otto22.08.2018, 07:53; Aktualizacja: 22.08.2018, 09:17
Handlowcy zabiegają o przywrócenie dawniej obowiązujących przepisów, zezwalających sprzedawcom na mówienie klientom o oferowanych wyrobach tytoniowych.

Handlowcy zabiegają o przywrócenie dawniej obowiązujących przepisów, zezwalających sprzedawcom na mówienie klientom o oferowanych wyrobach tytoniowych.źródło: ShutterStock

Konsumenci powinni wiedzieć o mniejszej szkodliwości dla zdrowia wyrobów alternatywnych dla papierosów – twierdzi Instytut Staszica.

Obecnie istnieje zakaz przekazywania takiej informacji, co oznacza, że walka z nałogiem opiera się przede wszystkim na restrykcjach.

– Na rynku tytoniowym pojawiają się nowe, alternatywne produkty. Tymczasem mamy wrażenie, że regulacje prawne za tym nie nadążają – tłumaczy dr Dawid Piekarz, ekspert Instytutu Staszica.

W USA, ale też w wielu krajach Europy, w tym m.in. we Włoszech, Portugalii, Austrii, Grecji czy Czechach, istnieje już prawo do informowania klientów o różnicach między dostępnymi produktami tytoniowymi pod względem szkodliwości. Eksperci, podobnie jak i producenci, uważają, że informacja ta powinna być oparta na kompleksowych badaniach naukowych, zgodnych z międzynarodowymi standardami.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane