statystyki

Alternatywa dla papierosów. Klienci powinni być informowani o produktach o mniejszej szkodliwości

autor: Patrycja Otto22.08.2018, 07:53; Aktualizacja: 22.08.2018, 09:17
Handlowcy zabiegają o przywrócenie dawniej obowiązujących przepisów, zezwalających sprzedawcom na mówienie klientom o oferowanych wyrobach tytoniowych.

Handlowcy zabiegają o przywrócenie dawniej obowiązujących przepisów, zezwalających sprzedawcom na mówienie klientom o oferowanych wyrobach tytoniowych.źródło: ShutterStock

Konsumenci powinni wiedzieć o mniejszej szkodliwości dla zdrowia wyrobów alternatywnych dla papierosów – twierdzi Instytut Staszica.

Obecnie istnieje zakaz przekazywania takiej informacji, co oznacza, że walka z nałogiem opiera się przede wszystkim na restrykcjach.

– Na rynku tytoniowym pojawiają się nowe, alternatywne produkty. Tymczasem mamy wrażenie, że regulacje prawne za tym nie nadążają – tłumaczy dr Dawid Piekarz, ekspert Instytutu Staszica.

W USA, ale też w wielu krajach Europy, w tym m.in. we Włoszech, Portugalii, Austrii, Grecji czy Czechach, istnieje już prawo do informowania klientów o różnicach między dostępnymi produktami tytoniowymi pod względem szkodliwości. Eksperci, podobnie jak i producenci, uważają, że informacja ta powinna być oparta na kompleksowych badaniach naukowych, zgodnych z międzynarodowymi standardami.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane