statystyki

Wakacje z torbą listonosza: Do sezonowej pracy na poczcie zgłosiło więcej chętnych niż było miejsc

autor: Elżbieta Rutkowska16.08.2018, 07:32; Aktualizacja: 16.08.2018, 08:48
list, poczta, listy

list, poczta, listyźródło: ShutterStock

Poczta ma kłopoty z zapełnieniem wolnych etatów. Za to do letniej pracy sezonowej u operatora zgłosiło się dwa razy więcej osób, niż było miejsc.

Największy pracodawca w Polsce zmienił taktykę rekrutowania pracowników sezonowych. Tylko w lipcu przyjęto do pracy 600 dodatkowych osób (chętnych było 1,3 tys.). Połowa z nich ruszyła w teren jako listonosze.

W poprzednich latach skala wakacyjnej rekrutacji była nieporównanie mniejsza, a jej zasięg ograniczony do miejscowości turystycznych. Latem 2017 r. i 2016 r. przyjęto na sezon po ok. 25 osób na umowę zlecenie. – To były inne akcje, dotyczące głównie pasa nadmorskiego. Ich celem było zapewnienie obsługi przy zwiększonej w okresie wakacyjnym liczbie klientów – wyjaśnia Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej. Teraz rekrutacja objęła całą Polskę i dotyczyła też pracy w sortowniach. Celem jest nie tylko obsługa turystów, lecz także – a nawet przede wszystkim – zastąpienie pocztowców przebywających na urlopach. Dlatego najwięcej osób zrekrutowano nie nad morzem, lecz w województwach: śląskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim, gdzie były największe braki kadrowe.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane