statystyki

Wakacje z torbą listonosza: Do sezonowej pracy na poczcie zgłosiło więcej chętnych niż było miejsc

autor: Elżbieta Rutkowska16.08.2018, 07:32; Aktualizacja: 16.08.2018, 08:48
list, poczta, listy

list, poczta, listyźródło: ShutterStock

Poczta ma kłopoty z zapełnieniem wolnych etatów. Za to do letniej pracy sezonowej u operatora zgłosiło się dwa razy więcej osób, niż było miejsc.

Największy pracodawca w Polsce zmienił taktykę rekrutowania pracowników sezonowych. Tylko w lipcu przyjęto do pracy 600 dodatkowych osób (chętnych było 1,3 tys.). Połowa z nich ruszyła w teren jako listonosze.

W poprzednich latach skala wakacyjnej rekrutacji była nieporównanie mniejsza, a jej zasięg ograniczony do miejscowości turystycznych. Latem 2017 r. i 2016 r. przyjęto na sezon po ok. 25 osób na umowę zlecenie. – To były inne akcje, dotyczące głównie pasa nadmorskiego. Ich celem było zapewnienie obsługi przy zwiększonej w okresie wakacyjnym liczbie klientów – wyjaśnia Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej. Teraz rekrutacja objęła całą Polskę i dotyczyła też pracy w sortowniach. Celem jest nie tylko obsługa turystów, lecz także – a nawet przede wszystkim – zastąpienie pocztowców przebywających na urlopach. Dlatego najwięcej osób zrekrutowano nie nad morzem, lecz w województwach: śląskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim, gdzie były największe braki kadrowe.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane