Kraje PIGS to gospodarcza bomba. Jeśli rząd Włoch zrealizuje obietnice, pogrąży całą UE

autor: Sebastian Stodolak08.06.2018, 08:45; Aktualizacja: 08.06.2018, 10:59
Nowy premier Włoch Giuseppe Conte

Nowy premier Włoch Giuseppe Conteźródło: PAP
autor zdjęcia: ANGELO CARCONI

Problemy nie znikają, gdy się zamknie oczy. Kraje PIGS – Portugalia, Włochy, Grecja i Hiszpania – to wciąż gospodarcza bomba, której nikt nie umie rozbroić. Tym razem detonator mają Włosi.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

 • i to by było na tyle(2018-06-09 09:52) Zgłoś naruszenie 01

  Myślenie i dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości jest obce naszym politykom od zawsze. Autor artykułu marzy. Pragmatyzm to Anglia, kraje skandynawskie. Nasi wolą Glorię Victis - czyli zarabiają na pokonanych wszyscy, a najwięcej Watykaniści.

  Odpowiedz
 • s(2018-06-08 14:04) Zgłoś naruszenie 15

  Maly jaś- przykro mi ale Chiny , nie mówiąc o Japonii s a dużo bardziej zadłużone jak Włochy nie mówiąc o strefie Euro jako całości.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Stan(2018-06-08 13:57) Zgłoś naruszenie 64

  To nie wina Włoch czy pozostałych krajów regionu. To nie jest nawet wina "tych z Brukseli". Kryzys europejski to jest tylko i wyłącznie wina polityki na której została zbudowana UE. UE to był przeżytek już w chwili powstania, ponieważ opiera się na szkodliwej społecznie ideologi politycznej i gospodarczej. Dopóki marksizm z jej polityką i pochodne nie znikną ze strefy publicznej, problem w każdej dziedzinie gospodarczej i społecznej będzie narastał. Prędzej czy później doprowadzi do katastrofy jak to już było w historii.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Git888(2018-06-08 11:01) Zgłoś naruszenie 93

  Cwaniaczki ! Kto do tego wszystkiego doprowadził ? Każdy kto złe popiół decyzje powinien ponosić jej konsekwencje a politycy obcym nie pamiętają ! I jeśli ich złapiesz na kłamstwie i oszustwie sprytnie zmieniają temat ! Np merkel za otworzenie granic ??? Złamała prawo i co ? Nic ! A każdy kto łamie prawo idziedo więzienia !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Darecki Lodz(2018-06-08 10:13) Zgłoś naruszenie 1810

  Populistyczne brednie z punktu widzenia pseudo-zjednoczonego-europejczyka. Oparte na liczbowym tabelkowaniu. Pozbawione analizy jakościowej związków przyczynowo-skutkowych podstawowych współ-zależności gospodarczych według współczesnej wiedzy ekonomicznej w szerokim pojęciu. Pas Biedy w Europie (PIGS) stworzyła Euro-Komuna z centralą w Brukseli funkcjonująca w/g wzorca jak wcześniej w Moskwie. M.in. poprzez drastycznie nie-adekwatne zaniżenie udziału Deutche Marki w koszyku Euro co stworzyło stały mechanizm wtórnej dystrybucji nowo wytwarzanej wartości z innych krajów do IV Rzeszy. To doprowadziło do wyeksploatowania najbogatszych jeszcze kilka-dziesiat lat temu krajów na Swiecie w sposób kolonialny. Nawet nomenklatura struktur i zjazdów współczesnej Euro-Komuny została ta sama: dyrektywy, komitety itd. "Parlament" UE - nie ma prawa podejmowania decyzji (jako jedyny na świecie). Podobnie jak w byłych demo-ludach. Typowe dla sowieckiej komuny jest również straszenie "tragiczną przyszłościa". Do chronicznego strukturalnego kryzysu gospodarczego w większości krajów UE doprowadziła UE. Przykłądem jest Anglia (UK), która po głosowaniu na BrExit, już (w ciągu ok. 1 roku) wróciła "natychmiast" do pełnego zatrudnienia, łącznie z milionami nowych imigrantów. Najlepszy wskaźnik zatrudnienia od ok. 40-tu (czter-dziestu!!!) lat. Roczny wzrost gospodarczy ok 2% w najlepszych krajach Euro-Komuny - to są dopiero szacunki i prognozy na 2018. Za rok 2017: Włochy 1.5%, , Grecja 1.8%, Portugalia 2.5%, Hiszpania 3.0%. Dla porównania: Anglia 1.2%, Niemcy 2.0%, Polska 3.8% i USA 2.1%. ... Panie autorze ... jeszcze raz ... Włochy .... najniższy wzrost wśród PIGS ... Moja kuzynka (Polka) wróciła do Polski z Włoch po kilkudziesięciu latach razem ze swoim mężem Włochem i urodzonym we Włoszech kilku-letnim teraz synkiem ... Włochem polskiego pochodzenia, bo masowa afro imigracja obniżyła stawki płac godzinowych do poniżej poziomu biologicznego przetrwania dla Włocha. .... Jak powiedziała: "Patrz ... uciekłam przed biedą z Polski do Włoch. Teraz znowu musiałam uciekać przed biedą ... z Włoch spowrotem do Polski" ... Panie autorze ... jeszcze raz ... jak człowiek z człowiekiem ... dlaczego? ...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • realista(2018-06-08 09:35) Zgłoś naruszenie 76

  To trochę naiwne myślenie, że w przypadku kolejnych kryzysów w strefie EURO Polska może na tym zyskać, zwłaszcza że wprowadzamy kolejne przepisy które zniechęcają inwestorów długoterminowych do naszego kraju

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane