statystyki

KGHM: Rusza bitwa o stołki w miedziowym zarządzie

autor: Karolina Baca-Pogorzelska28.05.2018, 08:07; Aktualizacja: 28.05.2018, 09:24
Kandydaci na stanowisko prezesa i pozostałych członków zarządu mogą się zgłaszać do 9 czerwca

Kandydaci na stanowisko prezesa i pozostałych członków zarządu mogą się zgłaszać do 9 czerwcaźródło: ShutterStock

Rada nadzorcza KGHM ogłosiła konkurs na prezesa i czterech jego zastępców. Kryteria nie są wygórowane.

Pięć lat doświadczenia zawodowego, w tym trzy na stanowisku samodzielnym lub kierowniczym, bezpartyjność, wiedza o spółce i operacyjna znajomość angielskiego – to niektóre z konkursowych wymogów, jakie muszą spełniać chętni do szefowania Polskiej Miedzi. Należy się spodziewać, że w szranki stanie przynajmniej kilkudziesięciu chętnych na stanowisko prezesa i wiceprezesów ds. rozwoju, produkcji, finansów i aktywów zagranicznych. W unieważnionym w kwietniu konkursie tylko na stanowisko szefa zarządu zgłosiło się ok. 30 chętnych. Wszystko to po tym, jak 10 marca stołek stracili prezes Radosław Domagalski-Łabędzki i jego zastępca Michał Jezioro.

Od tego czasu w KGHM trwa kadrowy chaos, a karuzela nie przestaje się kręcić – w ubiegłym tygodniu stanowiska straciły kolejne osoby. To m.in. Sebastian Bartosik, który był dyrektorem naczelnym ds. zakupów. – To zatrzymanie reformy zakupów – twierdzą osoby zbliżone do spółki. I dodają, że będzie to widocznie we wzroście kosztów – może jeszcze nie w półrocznym raporcie finansowym (poznamy go 16 sierpnia), ale w rocznym już tak. Domagalski-Łabędzki forsował nową politykę zakupową, w tym m.in. centralizację.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane