Zarząd KGHM Polska Miedź zdecydował o wdrożeniu w spółkach wchodzących w skład grupy kapitałowej Pracowniczych Programów Emerytalnych - poinformował w piątek KGHM. Dodano, że pracownicy KGHM Polska Miedź od lat uczestniczą w programie.

Zarządy spółek grupy kapitałowej KGHM zostały zobowiązane do podjęcia działań w celu wdrożenia PPE do 31 grudnia 2018 roku.

Miedziowa spółka przypomina, że PPE jest grupowym programem inwestycyjnym organizowanym w zakładzie pracy dla pracowników, którego celem jest oszczędzanie z przeznaczeniem na emeryturę. "To najkorzystniejsza z form oszczędzania w ramach polskiego systemu emerytalnego. Zgromadzone środki są wyłączną własnością uczestników programu" - informuje KGHM.

"Wsłuchując się w głosy przedstawicieli pracowników, zarząd Polskiej Miedzi podjął decyzję o wprowadzeniu Pracowniczego Programu Emerytalnego w krajowych spółkach grupy kapitałowej. Przeprowadziliśmy analizę skutków jego uruchomienia w podmiotach zależnych. Mimo dodatkowych kosztów, jestem przekonany, że dzięki temu budujemy lepszą przyszłość zarówno grupy jak i jej największego potencjału, czyli załogi Polskiej Miedzi. Zabezpieczenie potrzeb prorodzinnych i prospołecznych pracowników jest dla nas priorytetowe" – powiedział, cytowany w komunikacie, Rafał Pawełczak, prezes zarządu oraz wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź.

Pracowniczy Program Emerytalny w KGHM Polska Miedź założony został w 2003 roku. To jeden z najstarszych i największych programów w kraju. Prowadzony jest on w formie wnoszenia składek pracowników do funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU SA.