Placówka ma być wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dzięki temu Medicover uruchomi m.in. oddział kardiologii inwazyjnej, chorób wewnętrznych, ginekologii, pediatrii i chirurgii dziecięcej. Szpital ma również posiadać specjalne centrum rehabilitacji i diagnostyki, które zostaną wyposażone w nowoczesne pracownie tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Będzie w nim również pięć w pełni wyposażonych sal operacyjnych, w których docelowo ma być przeprowadzanych do czterech tysięcy operacji rocznie. W pierwszym etapie placówka ma być wyposażona w 180 łóżek, docelowo ma w nim być 270.

- To największa inwestycja w budowę prywatnego szpitala w Polsce i jedna z największych w Europie - mówi Bartosz Maciejewski, rzecznik prasowy Medicover.

Monitorowanie pacjenta

Medicover zamierza wyposażyć pacjentów w nowoczesny system monitorowania. Ma on umożliwić analizę i ocenę stanu chorego z każdego miejsc, w którym będzie zainstalowana stacja kontrolująca. System ma umożliwić również pełną archiwizację wszystkich danych dotyczących stanu zdrowia pacjenta.

- Ten w pełni cyfrowy obieg dokumentacji zapewnia pacjentowi poczucie bezpieczeństwa w czasie całego procesu leczenia - przekonuje Marcin Łukaszewicz, dyrektor projektu szpitalnego w Medicover.

W placówce mają być również zainstalowane łącza telemedyczne, które umożliwią szybki przepływ informacji medycznych pomiędzy różnymi ośrodkami zdrowotnymi położonymi w różnych częściach Polski oraz za granicą.

Bez ryzyka zakażeń

Medicover zapewnia, że ich placówka, wybudowana całkowicie od nowa, będzie pozbawiona ryzyka zakażeń wewnątrzszpitalnych wynikających z używania przez wiele lata tych samych pomieszczeń, przestarzałego systemu wodno-kanalizacyjnego, niewydolnych systemów wentylacyjnych itp. W tym celu szpital ma zostać wyposażony np. w dezynfekcję łóżek, blok operacyjny ze stali nierdzewnej, nawiewy wentylacyjne z tzw. filtrami absolutnymi, które mają zapewnić nieprzepuszczalnie żadnych bakterii. Jednym z rozwiązań gwarantujących zachowanie standardów antyseptycznych jest wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na bloku operacyjnym. Nowoczesny budynek szpitala ma również zapewnić, że styczność (np. w ciągach komunikacyjnych) osób zdrowych z chorymi będzie zminimalizowana.

Usługi dla każdego

Obecnie kończą się prace wykończeniowe przy budowie szpitala. Medicover zapewnia, że z jego usług będą mogły korzystać zarówno osoby posiadające abonament, jak i pacjenci indywidualni. Placówka planuje również podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie bezpłatnych świadczeń.