W szpitalu będzie działało siedem klinik: Zdrowia Dziecka, Chirurgii, Interny, Kardiologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Położnictwa oraz Zdrowia Kobiety. Szpital będzie posiadał własne centrum rehabilitacji oraz centrum diagnostyczne.

Nowoczesna diagnoza

Doktor n. med. Maciej Jaworski będzie kierował centrum diagnostyki w nowo powstającym wieloprofilowym szpitalu Medicover. To kolejny uznany specjalista, który dołącza do zespołu szpitalnego Medicover. Wcześniej na stanowisko szefa Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka powołany został prof. dr hab. Tomasz Niemiec.

W centrum diagnostycznym już wkrótce zainstalowany zostanie 128-rzędowy tomograf komputerowy (Somatom Definition AS+) z opcją nieinwazyjnej diagnostyki onkologicznej i badań kardiologicznych. To pierwsze takie urządzenie w Polsce. W szpitalu znajdzie się również pracownia rezonansu magnetycznego z 18-kanałowym rezonansem magnetycznym (MAGNETOM Avanto 1,5 T). Urządzenie to stwarza nowe możliwości w obrazowaniu rezonansem magnetycznym. Jako pierwszy z systemów został wyposażony w technologię Tim (Total Imaging Matrix), dzięki której przebadanie całego pacjenta trwa zaledwie 12 minut i nie wymaga potrzeby zmiany pozycji ciała, cewek ani ręcznego przesuwania stołu. Technologia ta jest przydatna w diagnozowaniu nowotworów, a w szczególności rozsianych ognisk nowotworowych i zmian przerzutowych.

W technologii cyfrowej

Kolejną pracownią w centrum diagnostycznym będzie cyfrowa pracownia rentgenowska pozwalającą na przeprowadzenie pełnego zakresu badań radiologicznych w wersji cyfrowej. Wszystkie informacje kliniczne o pacjencie będą dostępne w trybie on-line, co pozwoli zoptymalizować wydajność pracy na sali operacyjnej.

Zaplecze diagnostyki ultrasonograficznej wyposażone jest w najwyższej klasy aparat Dopplera do badań naczyniowych oraz aparat USG wyposażony w opcje wykonywania badań w czasie rzeczywistym w obrazowaniu 3D. W szpitalu znajdzie się również w pełni cyfrowy aparat mammograficzny wyposażony w automatyczny program wychwytywania zmian przy zachowaniu minimalnych dawek promieniowania.

Szpital Medicover to największa inwestycja szpitalna w historii polskiej prywatnej służby zdrowia i jedna z największych w tej części Europy. Jej łączny koszt wyniesie prawie 40 milionów euro.