statystyki

Kadrowa karuzela znów wiruje. Tak zmieniali się prezesi w państwowych spółkach

autor: Tomasz Jóźwik13.03.2018, 08:01; Aktualizacja: 13.03.2018, 09:07
Na razie negatywnych skutków kadrowej karuzeli nie widać w wynikach finansowych spółek

Na razie negatywnych skutków kadrowej karuzeli nie widać w wynikach finansowych spółekźródło: ShutterStock

Średnio po trzech prezesów miały kontrolowane przez państwo spółki od czasów przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość jesienią 2015 r.

Po rekonstrukcji rządu PiS ponownie ruszyła fala zmian w kontrolowanych przez państwo spółkach. W sobotę stanowisko stracił Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM. Miedziowy koncern jest jedną z 17. notowanych na giełdzie firm, które bezpośrednio lub pośrednio kontroluje Skarb Państwa. Odkąd w październiku 2015 r. PiS wygrało wybory, przewinęło się przez nie aż 54 prezesów zarządu. Ostatnim jest Rafał Pawełczyk, któremu rada nadzorcza KGHM powierzyła funkcję prezesa do czasu zakończenia konkursu, który wyłoni „stałego” szefa firmy. Kolejny prezes może być już piątą osobą kierującą KGHM na przestrzeni niecałych trzech lat.

– Proszę mi pokazać prywatną firmę, która ma tylu prezesów w tak krótkim czasie. To sygnał, że nie chodzi tu o interes gospodarczy, tylko interes frakcji rywalizujących ze sobą w obozie władzy – mówi Andrzej Nartowski, były prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Tadeusz(2018-03-21 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    ...oj tam oj tam... były zmiany i będą ...jak dla mnie powinny być zmiany co miesiąc a właściwie codziennie ... i odprawy po parę milionów albo bilionów...im więcej tym lepiej ... najlepsza byłaby maszyna losująca i konkurs smsowy ... tylko kto będzie maszynę losująca kontrolować...hmm ... może coś z przyrody ... odporne na wpływ człowieka ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane