Co ma BMW do wiatraków. "Polska nie jest już naszym priorytetem"

autor: Karolina Baca-Pogorzelska31.01.2018, 07:50; Aktualizacja: 31.01.2018, 08:08
Między samochodami a odnawialnymi źródłami energii

Między samochodami a odnawialnymi źródłami energiiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Udziałowcy niemieckiego koncernu stracili miliony na OZE i nie sfinansują infrastruktury do ładowania e-aut nad Wisłą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Romek(2018-01-31 09:09) Zgłoś naruszenie 4243

    Dobra pisuarowa zmiana..przecież Polska na węglu stoi.Wongiel ponad wszystko.Wicie.. rozumicie.Pomożecie ..no pomożecie ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2018-01-31 10:18) Zgłoś naruszenie 3517

    panowie z BMW- nawet "państwach Trzeciego Świata"nie eksperymentują z badaniami o szkodliwości spalin,wykorzystując do tego człowieka i zwierzęta.Kraje o wyższym poziomie moralnym i cywilizacyjnym,mając doświadczenia z lat wojny,nigdy na takie eksperymenty zgody nie wyrażą

    Odpowiedz
  • Tesla.(2018-01-31 11:21) Zgłoś naruszenie 3017

    Ja bym ich skrócił z tą dominacja i sprowadził tesle I wsparł na maxa producentów krajowych w elektro mobilnosci niemcy i francja dały sobie prawo na wylocznosc w produkcji sam i tak sie rozbuchały ze wszystko im wolno w kazdej kwesti .To ogromny rynek I niewyobrazalne wplywy do kasy panstwa. Jesli tu przegramy to dalej bedziemy skazani na dominacje innych .

    Odpowiedz
  • Migaz(2018-01-31 09:34) Zgłoś naruszenie 2845

    haha, BMW to filar motoryzacyjny Wermachtu w czasie II wojny światowej! powinni tytułem rekomepnsaty za nasze straty postawić te stacje za free... haha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Walery(2018-01-31 12:38) Zgłoś naruszenie 2011

    Biedni Niemcy. Już po pobieżnie przeprowadzonym rozpoznaniu na rynku OZE widać kto go zdominował i kto tak naprawdę czerpie z tego korzyści. Polska??? Tia na pewno...W Necie w brud materiałów o niemieckich inwestycjach w Polsce oraz o pralni wiatrakowej dla "przedsiębiorczych", którzy czasem mają przerwy wakacyjne , w związku z wyrokiem za działalność przestępczą. Takich kwiatków jest więcej. Wystarczy przeczytać akty prawne dot. takich instytucji jak np. OLAF oraz dotacji na programy zwalczające przestępczość finansową. Plotka głosi, że jeden z programów nazwany imieniem jednego z greckich herosów powstał na skutek lobbingu przemysłu tytoniowego. Niby zwalczają przestępczość finansową , ale grant dostają tylko beneficjenci wykazujący jako obszar walki tylko kolokwialnie rzecz ujmując "fajki". Jak wczytać się rozporządzenie, to owszem w pierwszych artykułach zawarto szczytne idee dot. walki z przestępczością finansową, ale dalsza lektura aktu nie pozostawia złudzeń - tylko "fajki"... Należy wspomnieć, że i w necie, jak w bibliotece można znaleźć multum literatury branżowej, statystyk, etc, które świetnie pokazują ile tracimy na "fajkach" a o ile więcej na np. karuzelach podatkowych. Szkoda, że nie ma w Polsce (przynajmniej ja nie znalazłem) portalu pokazującego niemieckie "wałki" np. w Nigerii, lobbing w KE, etc., które są dostępne na stronach niemieckich. Ciekawy obraz w tym zakresie prezentuje np. Jurgen Roth w publikacji "Cichy pucz". Takie rzeczy powinny być znane przeciętnemu Polakowi (i nie chodzi akurat o książkę, tylko wiedzę, informacje). Może wtedy opadłyby klapki z oczu entuzjastom aktualnej polityki KE, a ich kreatorzy z rożnych mediów oraz przeciwnicy z "państwówki" zaczęliby traktować ludzi inaczej niż stado baranów...

    Odpowiedz
  • soroka(2018-01-31 18:55) Zgłoś naruszenie 1312

    Ach wy doktorzy Mengele....................BMW? Będziesz Miał Wydatki.Z daleka omijać.

    Odpowiedz
  • niewidzialny(2018-09-10 18:33) Zgłoś naruszenie 100

    Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak szybko staniecie sieGrecja czym wy chcecie konkurowac na zachodzie co wy takiego sprzedajecie chyba ursusy a afryce te biedne niemcy Maja obrot roczny powyzej 400 miliardow euro a wy a skaczecie jak pchly na grzebieniu zapomnial wol jak cielakiem byl co bylo w polsce 14 lat temu smrog glod i ubustwo

    Odpowiedz
  • winatuska(2018-01-31 23:20) Zgłoś naruszenie 1014

    "Jak śmieli zerwać niezrywalne niemieckie kontrakty ci wstrętni Polacy, pozwiemy ich za utracone korzyści." Kopa w **** i niech szukają gdzieś indziej niewolników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jos(2018-02-01 19:32) Zgłoś naruszenie 81

    Naprawdę potrzebujemy w Polsce BMW, tego symbolu tandety i drogowego chamstwa?

    Odpowiedz
  • Korzenie polskie(2018-09-11 15:49) Zgłoś naruszenie 70

    niektorzy z was wypowiadaja sie tak jakby Polska byla jednym z bogatszych krajow ona jest w pierwszej piatce ze wzgledu zadluzenia ,czy wy nie macie pojecia ekonomicznego wszystko jest na kredyt wy nie produkujecie nic ciekawego coby mozna sprzedawac i byc konkurencyjnym za Granica macie szczescie ze mozecie cos pozkladac dla firm zagranicznym i jako taka wyplate nie najgorsza ale kiedy odejda bo juz odchodza inne kraje tylko czekaja z otwartymi ramionami to co bedzie czy mysleliscie zakute lby i co was pisusie dadza jeu i kredyty wam zamkna bo nie bedziecie nie wyplacalni bedzie tylko minus bo jeszcze daja plus jak 500 plus zebyscie na nich glosowaqli.Mlodzi ci co studia konczyli nie Maja za Grosz rozume czy nie czytacie gazet wiecie ze gospodarka leci na kredytach wezcie w swoje rece przyyszlosc i zrobcie wreszcie to ze ruszcie **** z kanapy i dzialajcie i idzdzie zaglosowac dla was bo jesli nie to wy bedziecie mieli grecje -kredyty trzeba splacac i nic z nieba nie Spada do roboty

    Odpowiedz
  • Sand(2018-02-04 23:59) Zgłoś naruszenie 61

    Jak na razie Niemcy stawiają na węgiel. Wycinają lasy pod nowe kopalnie odkrywkowe. Przestańmy wierzyć we wszystko w sposób tak bezkrytyczny, bo to nas ośmiesza.

    Odpowiedz
  • W(2018-02-01 17:59) Zgłoś naruszenie 44

    Tusku wracaj,podlizuj sie niemcom,róbcie coś platfusy!!!!!jak żyć????

    Odpowiedz
  • siema(2018-02-16 21:57) Zgłoś naruszenie 40

    Przydałaby się nam rodzima marka samochodowa i rodzime stacje łaldowania.

    Odpowiedz