statystyki

Komisja Europejska umywa ręce i nie rozpatrzy skarg branży hazardowej

autor: Sylwia Czubkowska12.12.2017, 07:34; Aktualizacja: 12.12.2017, 08:35
Ciężko więc mówić tu o wygranej państwa, ale i tak to jedyna część hazardowego rynku, na której budżet ma szansę na większe zyski z podatków w tym roku.

Ciężko więc mówić tu o wygranej państwa, ale i tak to jedyna część hazardowego rynku, na której budżet ma szansę na większe zyski z podatków w tym roku.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska nie chce mieć nic wspólnego ze skargami branży hazardowej na poszczególne kraje UE, w tym Polskę.

1165 domen znajduje się już w działającym od lipca „rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą”, czyli wykazie zakazanych stron hazardowych, które podaje Ministerstwo Finansów. Rejestr od samego początku budzi kontrowersje. I to na tyle duże, że międzynarodowe firmy oferujące hazard online skierowały w jego sprawie kilka skarg do Komisji Europejskiej. Według nich łamie on zasady jednolitego rynku. Bruksela jednak uznała inaczej i niespodziewanie w czwartek ogłosiła, że zamyka wszystkie postępowania dotyczące naruszeń reguł wspólnego rynku w branży hazardowej online. A było ich sporo – łącznie do KE wpłynęło od 2004 r. ponad 30 skarg na 16 państw EU. Kilka dotyczyło Polski, a najmocniejsze argumenty wytaczano przeciwko nowemu przepisowi, nakazującemu telekomom blokowanie dostępu do stron z hazardem oferowanym przez firmy, które nie mają w Polsce licencji.

– Decyzja KE ewidentnie jest polityczna. Komisja najprawdopodobniej chciała zrzucić z siebie spory kłopot, jaki ma z hazardowym ustawodawstwem. W każdym kraju są zupełnie inne rozwiązania prawne. Trudne do porównania ze sobą ze względu na brak jednolitej unijnej polityki w tym względzie – tłumaczy mecenas Bartosz Andruszaniec specjalizujący się w prawie hazardowym.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Jerzy(2017-12-12 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Komisja Europejska nie umywa rąk tylko widzi że nie ma nic do zrobienia. Oto kolejny dowód że ustawa hazardowa działa jak należy i wycina nielegalną hołotę. Już nawet nieboraki nie mogą się ukryć za UE. I dobrze bo nie znoszę typów którzy próbują wydymać mój kraj. Dlatego ja gram u najsilniejszych polskich buków a nie jakichś błaznów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane