statystyki

Komisja Europejska umywa ręce i nie rozpatrzy skarg branży hazardowej

autor: Sylwia Czubkowska12.12.2017, 07:34; Aktualizacja: 12.12.2017, 08:35
Ciężko więc mówić tu o wygranej państwa, ale i tak to jedyna część hazardowego rynku, na której budżet ma szansę na większe zyski z podatków w tym roku.

Ciężko więc mówić tu o wygranej państwa, ale i tak to jedyna część hazardowego rynku, na której budżet ma szansę na większe zyski z podatków w tym roku.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska nie chce mieć nic wspólnego ze skargami branży hazardowej na poszczególne kraje UE, w tym Polskę.

1165 domen znajduje się już w działającym od lipca „rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą”, czyli wykazie zakazanych stron hazardowych, które podaje Ministerstwo Finansów. Rejestr od samego początku budzi kontrowersje. I to na tyle duże, że międzynarodowe firmy oferujące hazard online skierowały w jego sprawie kilka skarg do Komisji Europejskiej. Według nich łamie on zasady jednolitego rynku. Bruksela jednak uznała inaczej i niespodziewanie w czwartek ogłosiła, że zamyka wszystkie postępowania dotyczące naruszeń reguł wspólnego rynku w branży hazardowej online. A było ich sporo – łącznie do KE wpłynęło od 2004 r. ponad 30 skarg na 16 państw EU. Kilka dotyczyło Polski, a najmocniejsze argumenty wytaczano przeciwko nowemu przepisowi, nakazującemu telekomom blokowanie dostępu do stron z hazardem oferowanym przez firmy, które nie mają w Polsce licencji.

– Decyzja KE ewidentnie jest polityczna. Komisja najprawdopodobniej chciała zrzucić z siebie spory kłopot, jaki ma z hazardowym ustawodawstwem. W każdym kraju są zupełnie inne rozwiązania prawne. Trudne do porównania ze sobą ze względu na brak jednolitej unijnej polityki w tym względzie – tłumaczy mecenas Bartosz Andruszaniec specjalizujący się w prawie hazardowym.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Jerzy(2017-12-12 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Komisja Europejska nie umywa rąk tylko widzi że nie ma nic do zrobienia. Oto kolejny dowód że ustawa hazardowa działa jak należy i wycina nielegalną hołotę. Już nawet nieboraki nie mogą się ukryć za UE. I dobrze bo nie znoszę typów którzy próbują wydymać mój kraj. Dlatego ja gram u najsilniejszych polskich buków a nie jakichś błaznów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane