statystyki

Niepełnoletni też mogą wziąć udział w loterii promocyjnej

autor: Jakub Styczyński03.12.2017, 17:00
prawo, internet, IT, ICT, www

Niepełnoletni też mogą wziąć udział w loterii promocyjnejźródło: ShutterStock

Pracuję dla producenta zabawek. Planujemy zorganizowanie loterii promocyjnej w internecie. Producent chciałby, aby była skierowana przede wszystkim do osób niepełnoletnich. Nie wiem jednak, czy to zgodne z ustawą o grach hazardowych. Jej przepisy nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Czy możemy zorganizować loterię promocyjną dla dzieci bez narażania się na sankcje?

Tak. Zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy o grach hazardowych w loteriach promocyjnych mogą brać udział osoby poniżej 18. roku życia. Potwierdziło to w odpowiedzi na nasze pytanie Ministerstwo Finansów. Kwestia ta nie była bowiem oczywista. Przepisy rzeczywiście się wykluczają. Artykuł 15i ust. 1 stanowi, że „w celu zapewnienia ochrony uczestników gry przed negatywnymi skutkami hazardu, podmiot prowadzący działalność w zakresie gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet ma obowiązek wdrożyć regulamin odpowiedzialnej gry”. W punktach regulaminu wyszczególniono konieczność m.in. dodania informacji o zakazie gry osób poniżej 18. roku życia oraz wdrożenia procedury weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane