statystyki

Dość negocjacji. W dużych sklepach wszystkie niedziele wolne

autor: Patrycja Otto08.06.2017, 07:49; Aktualizacja: 08.06.2017, 09:09
handel sklep

Jak poinformowało radio RMF, do porozumienia między posłami PiS, handlowcami i związkami zawodowymi w sprawie zasad zakazu niedzielnego handlu nie doszłoźródło: ShutterStock

 NSZZ „Solidarność” nie godzi się już na żadne ustępstwa w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Chce, by sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte bez wyjątków.

Praca w dwie niedziele w miesiącu albo w każdą, ale do godz. 13 – do takich propozycji starał się przekonać autorów obywatelskiej ustawy zamykającej markety sejmowy zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego na wczorajszym posiedzeniu. Pomysł ograniczenia czasu pracy w niedzielę do godz. 13 uznał za ciekawy wicepremier Mateusz Morawiecki, który przy okazji poparł wszelkie próby wypracowania kompromisowego rozwiązania.

Mimo to Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”, będącej autorem obywatelskiego projektu zakazu, nie zgadza się na uwzględnienie tych postulatów. – Od początku opowiadamy się za czterema wolnymi niedzielami w miesiącu dla pracowników w handlu. Tym samym przedstawione propozycje stoją w sprzeczności z ideą ustawy – podkreśla Alfred Bujara, zauważając, że praca przez dwie niedziele mogłaby być przedmiotem rozważań, ale tylko przy spełnieniu dwóch warunków.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (6)

 • Koniec dyskusji.(2017-06-08 09:18) Zgłoś naruszenie 53

  WSZYSTKIE niedziele WOLNE !!!

  Odpowiedz
 • BB (2017-06-08 14:54) Zgłoś naruszenie 43

  Ciekaw jestem co na to ci z innych branż co pracują cały tyfzień po 16 godzin i jedynie w niedzielę mogą zrobić zakupy. Niżej podpisany w ostatnią niedzielę kupił sobie garnitur. I takich ciężko pracujących jak ja są setki tysięcy, panie przewodniczący. NSZZ miały działać dla dobra społeczeństwa i szerzenia demokracji a zaczynają baeić się w duktaturę. Takich uzurpatorów nie brakuje, nie potrzebny nam następny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • alicja(2017-06-08 23:48) Zgłoś naruszenie 01

  Kto o 6 rano w niedziele przyjdzie do sklepu… Lepiej żeby były sklep otwarte krócej, ale później, np. od 12 do 18

  Odpowiedz
 • marcel(2017-06-11 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  Solidarność niech sięzajmie prawami pracowników, a nie walką z przedsiębiorcami. Jak chcę stanąć w niedziele za ladą w SWOIM sklepie to wara od tego!

  Odpowiedz
 • lena(2017-06-10 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  Po to pokonaliśmy komunę by teraz ona wróciła?!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane