Andrysiak: Tych projektów nie będzie. I co, znów sukces?

autor: Andrzej Andrysiak18.04.2012, 09:19; Aktualizacja: 18.04.2012, 09:25

Gdy trzy miesiące temu DGP ujawnił, że Komisja Europejska wstrzymała 312 mln euro dotacji z Programu Innowacyjna Gospodarka z powodu „poważnych uchybień”, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiadała, że pieniądze wcale nie przepadły i w końcu zostaną nam wypłacone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Iwona(2012-04-18 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Matematyk, masz rację. Ponieważ tylko krowa nie zmienia poglądów, ja sama głosowałam kiedyś na Platformę a PIS i Kaczyńskiego uważałam za skrajnych oszołomów. W ostatnich wyborach nie głosowałam już na PO bo zmądrzałam i przejrzałam na oczy. Na PIS też nie bo nie podoba mi się martyrologiczne zacięcie tej partii i kłótliwość Jarosława. Ale zaiste wolałabym już teraz 100 razy u władzy PIS niż PO. Niestety ludzie za mało myślą samodzielnie i poddają się manipulacji medialnej i głosują też odpowiednio. I mamy takie skutki, że następuje degrengolada państwa, wszystko się zwija co państwowe, bo się NIE OPŁACA mimo, ze jest oplacalnespołecznie, nie nominalnie i służy rozwojowi kraju. NIE OPŁACA to słowo klucz albo jak kto woli wytrych do wszystkich działań Platformy antyObywatelskiej.

    Odpowiedz
  • matematyk(2012-04-18 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    A czego normalny, rozumny, czytający a nie wnioskujący po obrazkach w TVN-ie czy Polsacie człowiek, mógł sie spodziewac po rządzie, którego szefem jest Tusk? Każdy rozumny przed nieomal każdym wyborem jakiegoś rozwiązania czyta, szuka w internecie, sprawdza a nie ogląda w telewizji REKLAM. Reklama jest od dawna dla bezmózgowców! A przecież wybór polityczny jest w swej istocie ważniejszy od wyboru indywidualnego nieomal w każdej sprawie. Tyle, ze skutki wyboru indywidualnego są z reguły sprawdzalne w krótkim czasie. Skutki wyborów politycznych weryfikuja się w dłuższej perspektywie i dosięgają z reguły 90-95 % społeczności. Kto zatem przed wyborami sprawdził co do tej pory zrobił dla społeczeństwa Tusk, jakie ma poglądy polityczne, etyczne? Czym się w istocie zajmował? Jaki ma stosunek do Polski i Polaków? Jaki ma stosunek do państwa jako takiego? Czemu obalał rzad Olszewskiego? etc. Nie chciało się z lenistwa! Lepiej było udawać wykształconego europejczyka, zabierać babci dowód, mówic o obciachu itp kretynizmy. Później nie było lepiej. Intelektualne lenistwo wolało słuchać irracjonalnych opowieści cwaniaków o zamordyźmie Kaczyńskiego, państwie policyjnym, inwigilacji, prześladowaniu, naciskach itp bzdetów dla głąba. Od dawna wszystkie sądy nie potwierdzają nacisków, inwigilacji, nadużywania stanowisk (incydenty jak były min sportu). Za to dowiadujemy się, że obecna ilość podsłuchów nie ma precedensu po 89 roku, rząd w ukryciu załatwia sobie ACTA, prywatyzuje służbę zdrowia w stylu 19 wieku, reformuje służbę zdrowia w wyniku czego chorzy nie mają leków-obecnie przeciwnowotworowych, wprowadza się ustawy ograniczające informacje publiczne (właśnie TK stwierdził niekonstytucyjność tego co zmajstrował Platformerski Senat), afery hazardowej nie było, korupcji nie było tylko prowokacje agenta Tomka (dziwne, że niezależny prokurator zażądał dzisiaj 5 lat więzienia dla Sawickiej), zielona wyspa zżółkła z zawiści, inflacja pożarła wzrost, bezrobocie znacznie wzrosło, ceny galopują,ilość upadłości firm wzrosła o 30%, kłopoty z płatnościami ma ponad 2,3 mln obywateli i ponad 40% firm -przykład autostrady, stadion w Warszawie itd, Rosja(rząd rosyjski) kpi sobie w żywe oczy, Merkel robi swoje, Prezydent Litwy ma gdzieś naszego Prezydenta, Ukraina odwróciła się od Polski, itd itp itd. Nawet wymieniać się tego nie chce. SKALA PORAŻEK TEGO RZĄDU W WYNIKU NIEKOMPETENCJI PREMIERA JEST PORAŻAJĄCA. Ale to wina INTELEKUALNEGO LENISTWA pozornie wykształconych naiwnych Polaków, łykajacych "mądrości medialne" jak dobry koniak. Tylko potem KAC JEST STRASZNY i wstyd się przyznać, że łeb ma się słaby!

    Odpowiedz
  • cd(2012-04-18 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura w Anglii wogóle nie ma dowodów osobistych a zamiar ich wprowadzenia spowodował rozruchy

    Odpowiedz
  • gosc(2012-04-18 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Procedury przy wykorzystaniu pieniądzy unijnych są zbyt zawiłe, niejasne i wyjaśniane/komentowane po fakcie.
    Mam wrażenie, że zamiast pomagać beneficjentom - pracownicy instytucji odpowiedzialnych za wydawanie środków unijnych robią wszystko, by jak najmniej wypłacić lub złapać beneficjeta na czymkolwiek by rozwiązać umowę.
    A zawsze na koniec wychodzi Pani minister i oświadcza, że wszystko to wina Beneficjenta. MRR i PARP są niewinne. Ale przecież na nich spoczywa obowiązek właściwego przygotowania każdego konkursu.

    Odpowiedz
  • wicenigga(2012-04-18 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2

    Facet, który nie bacząc na zasługi Polaków w ratowaniu jego kraju, sprzedał nas sowietom, raczej mało nadaje się na autora naszego hymnu.

    Należy kojarzyć przyczynę ze skutkiem.

    Odpowiedz
  • alek(2012-04-18 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to się dzieje jak na czele rządu stoi człowiek który nie ma zielonego pojęcia jak zarządzać gospodarką narodową.Szkoda tylko że to nie czyni na własny koszt.

    Odpowiedz
  • Co Pan zrobisz?(2012-04-18 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."

    Ten cytat z Churchilla powinien być częścią hymnu narodowego.

    Odpowiedz
  • ala58(2012-04-18 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Po co nam kolejny artykuł z serii polskie grzechy główne? Poproszę o przepis na pozbywanie się nieudolnych ludzi z "cyrku" na Wiejskiej oraz z wszelkich i urzędów i rządów czyli na wywrócenie tego skorumpowanego systemu do góry nogami.

    Odpowiedz