Wróblewski: Nie stać nas na darmowy internet

autor: Tomasz Wróblewski08.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.07.2011, 09:47

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska nieraz dała nam dowód swojej pogardy dla przedsiębiorczości i postępu. Firmy telekomunikacyjne jeszcze nie wylizały ran po systemie asymetrii, gdzie państwo narzuca preferencyjne stawki wybranym sieciom komórkowym, a już muszą się zmierzyć z nowym problemem. Ze społecznym, czyli darmowym internetem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Andrzej(2011-07-08 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Redaktorze gdzie Rzym gdzie Krym. Gdzie spotykamy darmowy intrnet? Instytucje edukacyjne, stacje benzynowe, hotele, resteuracje, miejscowości turystyczne itd... Dlaczego gminy inwestują? Bo przez wiele lat operatorzy nie zrobili nic aby zapobiec wykluczeniu cyfrowemu, które istnieje nawet dwadzieścia kilometrów od metropoli!!! Dzisiaj komercyjny szybki internet to szybkość 20-100MB i służy, przede wszystkim do dostarczania informacji i rozrywki. W Polsce regulator jest bardziej wyrozumiały i za szybki uważa 6MB. Poniżej a w rzeczywistości grubo poniżej (0.5MB) mamy gminne sieci. Rynek zupełnie innych usług: e administracja, e nauczanie, poczta elektroniczna, usługi internetowe takie jak bankowość, portale informacyjne itp. Ten rynek segmetuje prędkość łącza i nie ma sensu, jak słusznie zauważył Pan Redaktor, cenzurować dostarczanych treści. Obawy operatorów to strach przed brakiem klientów na dotychczasowy pseudointernet za naprawdę ciężkie pieniądze. No cóż jeżeli naciski na polityków nie pomogą to trzeba będzie wydać na inwestycje, w prawdziwy szybki internet, część zysków zamiast trwonić je np na rebranding.

    Odpowiedz
  • O tym mówcie czy mają co wkładać do garnka(2011-07-09 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Niestać na Internet a stać Polske na utrzymywanie takiej armi Papug zarabiających po 50000zł i więcej , papugi te paplają tylko o PISe nieumieją powiedzieć o drożejącej żywności , nośnikach energi , braku dostępu do ochrony zdrowia, inflacji itp. spraw , niemówi się że to wina tych z tej partji POwolnego-ogłupiania Narodu . Nieumiecie mówić o tym jakim Prawem rządzący przyznaJĄ SOBIE 13-14 NAGRODY A OPŁACANI SĄ Z NASZYCH PODATKÓW TO NA TO SĄ PIENIĄDZE I O TYM PAPUGI NIEUMIEJĄ PAPLAĆ - TYLKO O PISe a nie o PO pilnujecie ciepłych stołków

    Odpowiedz
  • chcę wiedzieć(2011-07-09 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego niepojawiają się komentarze

    Odpowiedz
  • PYTAM(2011-07-09 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    A GDZIE TA WPISANA

    Odpowiedz
  • Bert-30(2011-07-09 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę wyjechać z W-wy i zapytać tych cudownie inwestujących operatorów jak to naprawdę wygląda! Mieszkam 1km od 100tys. miasta, które kiedyś było stolicą województwa i jestem skazany na internet radiowy, bo nic innego nie działa! Dlatego skoro są na to środki to niech bedą darmowe punkty. Tyle niepotrzebnych rzeczy robionych jest ze środków UE a ta z której może ktoś skorzystać akurat Panu przeszkadza. Dziwne argumenty?

    Odpowiedz
  • peter(2011-07-09 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ile autor wziął kasy za swoje wypociny? Nie od portalu lecz od "biednych, pokrzywdzonych firm telekomunikacyjnych"?
    Czy po prostu jest tylko ignoranterm (jak większośc pismaków)?

    Odpowiedz
  • polpol(2011-07-09 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Rysuje Pan nieprawdziwy obraz rynku telekomunikacyjnego w Polsce.
    Providerzy łupią skórę klientom wysokimi cenami udostępniania swoich łączy, ponieważ nie istnieje żadna racjonalnie pojęta konkurencja. podzielili się oni rynkiem usług telekomunikacyjnych i nie życzą sobie, by ktokolwiek im wchodził w paradę. Tym bardziej dając za darmo, to , za co oni zbierają słony haracz.
    W Polsce jest bieda, nie zauważył Pan ?

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-07-09 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Z tym artykułem to redaktor- najdelikatniej ujmując - miał zły dzień.
    Gdyby nie takie "paniusie" jak Streżyńska to dziś internet w Polsce byłby trzy razy droższy.
    A może redaktor oficjalnie zarejstrował się jako łobbysta ?

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica JKM(2011-07-10 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura panie Wroblewski. Darmowy panstwowy internet ZMUSI prywatne firmy do inwestowania - beda musialy zaoferowac znacznie szybsze predkosci za te sama cene, bo inaczej ludzie zadowola sie darmowym, slabym internetem. To wlasnie w tej chwili firmy telekomunikacyjne nie inwestuja kasy w celu przyspieszenia swojego internetu, zwlaszcza na wsi i w malych miastach. I tylko darmowy internet w tych miejscach moze je do tego zmusic.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony warszawiak(2011-07-10 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    żałosny artykuł. Tak bije telekomunikacyjnym lobby, że aż oczy bolą. GP powinna się wstydzić za takie teksty na swoich stronach. Nikt tego nie sprawdza przed wypuszczeniem ?

    Odpowiedz
  • Adrenal(2011-07-11 02:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Wróblewski poszedł na etat lobbysty??? Od kiedy to dobro prywatnej firmy jest ważniejsze od dobra wszystkich obywateli??? Następny nawet nie próbuje ukryć że jest do wynajęcia!!!

    Odpowiedz