Nawet 50 tys. zł mogą otrzymać mikro i małe firmy, które we współpracy z naukowcami, chcą tworzyć nowe technologie i produkty. Trwa nabór wniosków o udzielenie wsparcia w ramach programu Wsparcie w ramach dużego bonu – edycja 2015 r.
.
1 Kwota wsparcia
ShutterStock
2 Wnioski o dofinansowanie można składać od 10 marca 2015 roku do 21 kwietnia 2015 roku. Termin kończy się dokładnie o godzinie 16. Składanie wniosku to w zasadzie dwie czynności. Po pierwsze należy zarejestrować wniosek o udzielenie wparcia. Wypełnione dokumenty przechodzą walidację w Generatorze Wniosków. Następnie realizowane jest formalne potwierdzenie złożenia wniosku, które trwa do trzech dni od jego rejestracji. "Podpisanie formularza z danymi wniosku drogą elektroniczną z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu albo podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP pod adresem www.epuap.gov.pl, lub Podpisanie wydruku wniosku z Generatora Wniosków oraz złożenie go wraz z załącznikami w formie papierowej do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na adres: ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa" - informuje PARP.
ShutterStock
3
Drugi etap składania wniosków jest równie ważny co pierwszy i niezbędny do otrzymania wsparcia. Jeżeli do trzeciego dnia od zarejestrowania wniosku w Generatorze przedsiębiorca nie prześle formalnego potwierdzenia, jego wniosek nie zostanie wzięty pod uwagę! Nie ma jednak obaw o opóźnienia wynikające z trybu pracy poczty. Wysłane tradycyjną pocztą potwierdzenia będą brane pod uwagę zgodnie z datą stempla pocztowego lub nadania przesyłi przez firmę kurierską.
Wniosek wraz z załącznikami powinien być wysłany lub dostarczony do PARP w jednym oryginalnym egzemplarzu, na poniższy adres:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
godziny urzędowania w dni robocze: 8.30-16.30
ShutterStock
4
Przed złożeniem wniosku, Wnioskodawca powinien dołączyć do Generatora Wniosków:
kopię upoważnienia do podpisania wniosku o udzielenie wsparcia;
kopię umowy spółki cywilnej;
wypełniony formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc deminimis;
oświadczenie Wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Wytycznych dla Wnioskodawców;
ankietę kwalifikowalności podatku VAT;
kopię dokumentacji potwierdzającej posiadanie nawiązanej współpracy z jednostkami naukowymi.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi z dnia 2 grudnia 2006 r. (opracowany tekst jednolity rozporządzenia według stanu na dzień 19.11.2014 r., nie stanowi źródła prawa, a jedynie wersję roboczą przygotowaną na potrzeby wnioskodawców i beneficjentów)
Źródło: PARP
ShutterStock
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję