Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozbicie cementowego kartelu i zmowy operatorów komórkowych. Najwyższe kary nałożone przez byłą prezes UOKiK

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zmowa cenowa siedmiu producentów cementu - 411 mln zł W 2009 roku Prezes UOKiK nałożyła karę o łącznej wysokości 411 mln zł na siedmiu największych producentów cementu w Polsce. W wyniku postępowania, UOKiK ustalił, że firmy te przez ponad 11 lat dzieliły pomiędzy siebie rynek i wspólnie ustalały ceny, wymieniając się w tym celu informacjami poufnymi. "Uczestnicy rozbitego przez UOKiK kartelu posiadali blisko 100 proc. udziałów w rynku produkcji i sprzedaży cementy szarego w Polsce, a ich nielegalne, wieloletnie działania przyczyniły się do zniekształcenia konkurencji" - uzasadniał UOKiK. W grudniu 2013 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - do którego odwołali się przedsiębiorcy - potwierdził decyzję Prezesa UOKiK, zmniejszając jednocześnie łączną karę do 339 mln złotych.
Zmowa cenowa siedmiu producentów cementu - 411 mln zł W 2009 roku Prezes UOKiK nałożyła karę o łącznej wysokości 411 mln zł na siedmiu największych producentów cementu w Polsce. W wyniku postępowania, UOKiK ustalił, że firmy te przez ponad 11 lat dzieliły pomiędzy siebie rynek i wspólnie ustalały ceny, wymieniając się w tym celu informacjami poufnymi. "Uczestnicy rozbitego przez UOKiK kartelu posiadali blisko 100 proc. udziałów w rynku produkcji i sprzedaży cementy szarego w Polsce, a ich nielegalne, wieloletnie działania przyczyniły się do zniekształcenia konkurencji" - uzasadniał UOKiK. W grudniu 2013 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - do którego odwołali się przedsiębiorcy - potwierdził decyzję Prezesa UOKiK, zmniejszając jednocześnie łączną karę do 339 mln złotych. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej